اخبار

کارفرمایان به معلولین اعتماد کنند

کارفرمایان به معلولین اعتماد کنند
کارفرمایان در صورت به کار‌گیری مدد‌جویان مورد پوشش و افراد معلول با درصد متوسط تا شدید علاوه بر بهره‌مندی از حقوق ترمیمی، تسهیلات ارزان قیمت دریافت میکنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کارورفاه اجتماعی استان زنجان، محمد محمدی در جلسه دیدار با اعضای انجمن نابینایان به مناسبت روز جهانی عصای سفید با بیان اینکه معلولین شهروندان درجه یک جامعه هستند، تصریح کرد: همگام با بهزیستی سایر ادارات و ارگان‌های غیر‌دولتی نیز در تسهیل مشکلات مربوط به امور معلولین مشارکت فعال داشته باشند.
مدیرکل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه مناسب سازی معابر و اماکن عمومی، مراکز تفریحی، حمل و نقل شهری، ساختمان پزشکان و... از مطالبات برحق معلولین است تاکید کرد: انتظار می‌رود سایر ارگان‌ها نیز همگام با بهزیستی در امر مناسب سازی کوشا باشند و ارتباط موثر جامعه، زمینه‌ساز توانمند‌سازی معلولین است.
محمدی قیداری افزود: در راستای حمایت از نابینایان تامین کمک هزینه توانبخشی به ویژه عینک، هزینه‌های درمان، هزینه‌های تحصیلی، ایاب و ذهاب به جامعه هدف پرداخت شده است.
وی در خصوص مشوق‌های حمایتی به کارفرمایان در صورت به کار‌گیری مدد‌جویان زیر پوشش بهزیستی اظهار کرد: کارفرمایان به معلولین اعتماد کنند و در صورت به کار‌گیری مدد‌جویان مورد پوشش و افراد معلول با درصد متوسط تا شدید علاوه بر بهره‌مندی از حقوق ترمیمی، تسهیلات ارزان قیمت به کار‌فرمایان و حق بیمه کارفرمایی تعلق می‌گیرد.
مدیرکل بهزیستی بر بهره‌گیری از ایده‌های نو و خلاقانه در ارائه هرچه بیشتر و بهتر خدمات تاکید کرد و گفت: مددجویان مورد پوشش می‌توانند با تشکیل تعاونی معلولین و راه‌اندازی NGO امکاناتی فراهم آورند تا معلولین به صورت هم‌صدا خواسته‌ها و نیاز‌هایشان را مطرح کنند و هماهنگی و مشاوره میان سازمان‌های دولتی و غیر دولتی و سایر ارگان‌های مرتبط با معلولین را پر رنگ‌تر سازند.
۲۷ مهر ۱۳۹۹ ۱۳:۴۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید