اخبار

میزان بیکاری در مناطق روستایی استان بسیار پایین است

میزان بیکاری در مناطق روستایی استان بسیار پایین است
مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: زنجان جزء استان‌هایی است که میزان بیکاری آن در مناطق روستایی بسیار پایین است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کارورفاه اجتماعی استان زنجان، طیب جعفری، گفت: مرداد 96 قانونی در راستای توسعه اشتغال در سطح روستاها مصوب شد که منابعی را از صندوق توسعه ملی برای آن در نظر گرفتند. این منابع به صورت ارزی بود که نهایتا به ریال تبدیل شده و در اختیار چهار بانک عامل قرار گرفته شد.
وی افزود: از ابتدا قرار بر این شد که این منابع به رسته‌های شغلی که به لحاظ اشتغالزایی پر کشش هستند به صورت تسهیلات پرداخت شود که پرداخت این تسهیلات در قالب طرح تکاپو بود که تا حال حاضر هم چهار مرحله از منابع آن تخصیص داده شده و مرحله پنجم آن اخیرا ابلاغ شده و به تعدادی از بانک‌ها رسیده است.
مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان در ادامه گفت: در این مرحله طرح جدیدی ثبت نام نخواهد شد چرا که طرح‌های موجود باید به سرانجام برسند در نتیجه اولویت پرداخت منابع به طرح‌های نیمه تمامی که نیاز به تسهیلات تکمیلی دارند اختصاص داده خواهد شد؛ در نهایت چنانچه این طرح‌ها به طور کامل پوشش داده شدند و منابعی در اختیار استان و وزارت کار باقی ماند احتمال پرداخت به طرح‌های جدید وجود دارد ولی فعلا همچین برنامه‌ای در دستورکار وزارتخانه نیست.
وی خاطرنشان کرد: بخشی از منابع اشتغال روستایی به سه دستگاه بنیاد شهید، بهزیستی و کمیته امداد اختصاص دارد در نتیجه گروه‌هایی که با این سه دستگاه در ارتباط‌ هستند، می‌توانند در صورتی که دارای شرایط هستند از این تسهیلات استفاده کنند.
جعفری با اشاره به اینکه تسهیلات اشتغال روستایی اثرگذاری بسیاری داشته، تصریح کرد: اخیراً معاون اشتغال و کارآفرینی وزارت کار گزارشی را ارائه کردند که طبق آن 29 درصد اشتغال ایجاد شده در کشور در مناطق روستائی اتفاق افتاده است و زنجان هم جزء استان‌هایی است که میزان بیکاری آن در مناطق روستایی بسیار پایین است.


۷ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۱۷
اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید