اخبار

مدیراداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان زنجان:

پرداخت 57 میلیارد تومان تسهیلات ویژه کرونا در شهرستان زنجان

پرداخت 57 میلیارد تومان تسهیلات ویژه کرونا در شهرستان زنجان
مدیراداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان زنجان گفت: سهم شهرستان زنجان از مجموع تسهیلات پرداختی ویژه کرونا در استان، حدود 57 میلیارد تومان بوده است.

به گزارش روابط عمومی اداره‌‎کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، اسماعیل آقاجانلو در جلسه بررسی آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات تکلیفی کرونا که در فرمانداری زنجان برگزار شد، عنوان کرد: از ابتدای شروع ثبت‌نام دریافت تسهیلات در سامانه کارا، تعداد پنج هزار و 257 فقره پرونده با اشتغال هشت هزار و 347 نفر در سامانه کارا ثبت‌نام کرده‌اند که تا به حال، سه هزار و 346 فقره پرونده با اشتغال پنج هزار و 459 نفر به پرداخت کامل رسیده است.
وی افزود: سهم شهرستان زنجان از مجموع حدود 97 میلیارد تومان پرداختی تسهیلات ویژه کرونا در استان، حدود 57 میلیارد تومان، یعنی معادل 59 درصد است.
مدیر اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان زنجان تصریح کرد: بانک‌های تجارت، ملی، صادرات، سپه و ملت از نظر میزان تسهیلات پرداختی بیشترین آمار را به خود اختصاص داده و بانک اقتصادنوین و موسسات غیربانکی کوثر و ملل در انتهای جدول آمار واقع شده و کم‌ترین پرداختی را داشته‌اند.
آقاجانلو در خصوص اختلاف تعداد پرونده‌های تشکیل یافته با تعداد پرونده‌های پرداخت شده، ادامه داد: نمایندگان محترم بانک‌ها دلیل عمده واریز تسهیلات را عدم مراجعه ارباب رجوع جهت پیگیری پرونده اعلان کرده و درصد بسیار کمی را نیز ناشی از چک برگشتی و یا عدم توانایی در ارائه تضمین مورد نظر اعلام داشتند.
وی خاطرنشان کرد: همچنین نمایندگان محترم بانک‌های مدعو اعلام داشتند که فرآیند پرداخت هنوز تمام نشده و در روزهای آینده پرونده‌هایی که تکمیل شوند، به مرحله پرداخت خواهند رسید.
مدیر اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان زنجان گفت: مصوب شد تا بانک‌های عامل لیست معرفی شدگانی که عدم تمایل به تکمیل پرونده را داشته و یا آنهایی که مشکلاتی در راه تکمیل پرونده و دریافت وام دارند را هر چه سریع‌تر جهت مکاتبه با دستگاه بخشی تایید کننده تسهیلات، به دبیرخانه اعلان کرده تا پیگیری‌های لازم صورت بگیرد.


۱۵ آبان ۱۳۹۹ ۰۸:۲۳
اداره کل تعاون کارزنجان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید