اخبار

مدیرکل تعاون،‌کارورفاه اجتماعی استان زنجان:

شناسایی حدود 12 هزار کارگر فاقد مسکن در استان

شناسایی حدود 12 هزار کارگر فاقد مسکن در استان
مدیرکل تعاون،‌کارورفاه اجتماعی استان زنجان حسب دستور مقام عالی وزارت در خصوص طرح ملی تامین مسکن کارگران، ۱۱ هزار و ۹۳۵ نفر از کارگران فاقد مسکن شناسایی شدند .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی استان زنجان ،‌محمد رضا یوسفی عنوان کرد: نقش اقتصادی مسکن در سبد خانوار و جایگاه آن در کسب رضایتمندی اجتماعی و نیز لزوم مداخله دولت در ایجاد تعادل در نظام عرضه و تقاضا در بازار مسکن، حسب دستور مقام عالی وزارت در خصوص طرح ملی تامین مسکن کارگران و مستمری بگیران تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی، طبق اقدامات صورت گرفته در این زمینه ۱۱ هزار و ۹۳۵ نفر از کارگران فاقد مسکن شناسایی شدند .
یوسفی افزود: تعداد ۱۹۵ نفر از زنان سرپرست خانوار و ۷۹۱ نفر از کارگران که جز سه دهک پایین جامعه هستند نیز جزء افراد فاقد مسکن در آمار قرار گرفته اند.
مطابق دستور وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی مبنی بر توانمندسازی تعاونی‌های مصرف و مسکن کارگری با همکاری تشکل‌های کارگری و کارفرمایی برای دسترسی کارگران کشور به بخش کالاهای اساسی و مسکن ارزان قیمت، بر خود وظیفه می دانیم از قشر زحمتکش کارگران حمایت و پشتیبانی نموده و گامی مثبت در ایجاد انگیزه ، روحیه امید و نشاط و همچنین گشایش در امور آنان برداریم.


۱۷ آبان ۱۳۹۹ ۰۸:۵۴
اداره_کل_تعاون_کارزنجان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید