اخبار

هزار نفر از بانوان زنجانی تحت پوشش بیمه زنان خانه دار هستند

هزار نفر از بانوان زنجانی تحت پوشش بیمه زنان خانه دار هستند
مدیر کل تامین اجتماعی استان زنجان گفت: در راستای اجرای قانون حمایت از خانواده، تاکنون بالغ بر ۷ هزار نفر از زنان خانه دار زنجانی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفته اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کارورفاه اجتماعی استان زنجان، مسعود علیاری گفت: زنان خانه دار و حتی خانم‌های مجرد می‌توانند برای استفاده از خدمات بیمه تامین اجتماعی با مراجعه به شعب و کارگزاری‌های این سازمان به صورت خود اظهاری با عنوان خانه دار و انعقاد قرارداد و پرداخت حق بیمه مقرر از تعهدات قانونی سازمان تامین اجتماعی در زمینه‌های درمان از کارافتادگی و بازنشستگی بهره‌مند شوند.
او افزود: هدف ازاجرای این طرح زیر پوشش قرار دادن زنان خانه دار زیر چتر سازمان تامین اجتماعی است تا این قشر بتوانند با پرداخت حق بیمه بعد از گذشت مدتی معین از این پشتوانه استفاده کنند.
علیاری با بیان اینکه اغلب زنان خانه دار اطلاعات کافی از اجرای این طرح را ندارند، افزود: باید با اطلاع رسانی‌های مناسب زمینه آگاهی این قشر را فراهم کنیم.
او با بیان اینکه زنان خانه دار ۱۸ تا ۵۰ سال می‌توانند متقاضی بهره مندی از بیمه تامین اجتماعی شوند، گفت: نرخ حق بیمه برای این قشر به انتخاب خود بیمه شده از ۱۲، ۱۴ و ۱۸ درصد است که بسته به نوع خدمات می‌توانند یکی از آن‌ها را انتخاب کنند.

۱۷ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۲۶
اداره تعاون کارزنجان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید