اخبار

تقاضای فرزندخواندگی اینترنتی شد

تقاضای فرزندخواندگی اینترنتی شد
مدیر کل بهزیستی استان زنجان گفت: متقاضیان فرزند خواندگی از طریق سامانه فرزند خواندگی اقدام کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کارورفاه اجتماعی استان زنجان، محمد محمدی قیداری اظهار کرد: در حال حاضر همه متقاضیان فرزندخواندگی می‌توانند از طریق سامانه فرزندخواندگی به آدرس http://adoption.behzisti.net مراجعه و درخواست اولیه خود برای سرپرستی طفل بی‌سرپرست را به بهزیستی ارسال کنند.
وی با بیان اینکه افراد می‌توانند سرپرستی کودکان و نوجوانان مشمول قانون حمایت از کودکان بی سرپرست و بدسرپرست را از بهزیستی درخواست کنند، افزود: زوجینی که پنج سال از تاریخ ازدواج آنان گذشته باشد و از این ازدواج صاحب فرزند نشده باشند، مشروط به اینکه حداقل یکی از آنان بیش از سی سال سن داشته باشند، می‌توانند درخواست فرزندخواندگی کنند.
وی تأکید کرد: طبق ماده 14 قانون حمایت از کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست، دادگاه در صورتی حکم سرپرستی صادر می‌کند که درخواست کننده، سرپرستی بخشی از اموال یا حقوق خود را به کودک یا نوجوان تحت سرپرستی تملک کند.
محمدی قیداری اضافه کرد: در مواردی که دادگاه تشخیص دهد اخذ تضمین عینی از درخواست کننده ممکن یا به مصلحت نیست و سرپرستی کودک یا نوجوان ضرورت داشته باشد، دستور اخذ تعهد کتبی بر تملک بخشی از اموال یا حقوق در آینده را صادر و پس از قبول درخواست کننده و انجام دستور، حکم سرپرستی صادر می‌کند.
مدیر کل بهزیستی استان زنجان عنوان کرد: همچنین طبق ماده 15 همان قانون درخواست کننده منحصر یا در خواست‌کنندگان سرپرستی باید متعهد شوند که تمامی هزینه‌های مربوط به نگهداری و تربیت و تحصیل افراد تحت سرپرستی را تامین کنند.
وی تصریح کرد : این حکم حتی پس از فوت سرپرست منحصر یا سرپرستان نیز تا تعیین سرپرست جدید، برای کودک و نوجوان جاری است.
محمدی قیداری گفت: به این منظور سرپرست منحصر یا سرپرستان، موظفند با نظر سازمان خود را نزد یکی از شرکت‌های بیمه به نفع کودک یا نوجوان تحت سرپرستی بیمه عمر کنند.


۲۴ آبان ۱۳۹۹ ۰۸:۵۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید