اخبار

صدور مجوز 80 مجوز مشاغل خانگی در زنجان

صدور مجوز 80 مجوز مشاغل خانگی در زنجان
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان گفت: در سال جاری 80 فقره مجوز‌ مشاغل خانگی صنایع دستی مستقل و 13 فقره مجوز‌ مشاغل خانگی پشتیبان صادر شده است.

امیر ارجمند از اعطای تسهیلات به طرح‌های مشاغل خانگی در حوزه صنایع دستی در این استان خبر داد و اظهار کرد: این تسهیلات در راستای ایجاد اشتغال، ترویج و رونق صنایع دستی به فعالان صنایع دستی مشاغل خانگی پرداخت می‌شود.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان افزود: متقاضیان واجدالشرایط با ثبت نام در سایت مشاغل خانگی و بررسی احراز شرایط آنها توسط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و تایید اداره کل کار،تعاون و رفاه اجتماعی استان بر اساس دستورالعمل، به بانک عامل برای دریافت تسهیلات معرفی خواهند شد.
وی بیان کرد: در سال جاری 80 فقره مجوز‌ مشاغل خانگی صنایع دستی مستقل و 13 فقره مجوز‌های مشاغل خانگی پشتیبان صادر شده است.
ارجمند تصریح کرد: از آغاز امسال تاکنون ۴۰ میلیارد ریال تسهیلات جبران خسارت کرونا به صنعتگران صنایع دستی این استان پرداخت‌ شده است.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان تصریح کرد: امروزه کسب و کارهای خانگی به عنوان راهکاری مهم برای ایجاد اشتغال و درآمد در سراسر جهان محسوب می‌شوند.
وی افزود: قابلیت انجام این نوع کسب و کار در منزل، سبب ایجاد مزایای بسیاری برای شاغلین آن‌ها می‌شود، که از جمله می‌توان به ایجاد توازن بین مسؤولیت خانوادگی زنان و اشتغال آنان، حذف هزینه‌های مربوط به خرید، رهن و اجاره کارگاه و ایاب و ذهاب، استفاده از نیروی‌کار سایر اعضای خانواده و ایجاد زمینه کار خانوادگی اشاره کرد.
ارجمند با بیان اینکه صنایع دستی و گردشگری استان یکی از بخش‌هایی است که به علت شیوع ویروس کرونا آسیب جدی دیده‌اند، گفت: امیدواریم بتوانیم با منابع محدود حمایت‌های لازم را از هنرمندان حوزه صنایع دستی داشته باشیم.

۲۴ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۰۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید