اخبار

مجوز فعالیت 43 مرکز مثبت زندگی بهزیستی زنجان صادر شد

مجوز فعالیت 43 مرکز مثبت زندگی بهزیستی زنجان صادر شد
مدیر کل بهزیستی استان زنجان از آغاز به کار مراکز مثبت زندگی بهزیستی در سطح استان در هفته های آتی خبر داد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کارورفاه اجتماعی استان زنجان، محمد محمدی در تکمیل این خبر افزود:  فراخوان ثبت نام متقاضیان مراکز مثبت زندگی در اردیبهشت سال جاری در سطح کشور اعلام شدو127 نفر متقاضی در استان جهت راه اندازی مراکز مثبت زندگی ثبت نام کرده‌اند که با ارزیابی اولیه و دعوت به مصاحبه تاکنون صدور پروانه برای ۴۳ مرکز نهایی شده است.

محمدی عنوان کرد:20 مرکز در شهرستان زنجان 10مرکز در شهرستان خدابنده ، 4در شهرستان ابهر ،2 در شهرستان خرمدره و 2 در شهرستان طارم ، 2 مرکز شهرستان ماهنشان ، 2 مرکز ایجرود و 1 مرکز سلطانیه شروع به کار خواهند کرد .
این مقام مسئول با بیان اینکه بهزیستی به عنوان نهادی تاثیر گذار در ارتقاء سلامت اجتماعی در حوزه رفاه اجتماعی ، منشاء ارائه خدمات ارزشمند تخصصی به گروه های مختلف جامعه است ، تصریح کرد : مراکز مثبت زندگی با هدف تسهیل دسترسی گروه های هدف به خدمات سازمان ، کاهش ترددهای غیر ضروری به مراکز و ادارات بهزیستی ، گسترش و فراگیری خدمات سازمان و توزیع عادلانه خدمات ، افزایش رضایت مندی مردم از خدمات سازمان و... فعالیت خواهند کرد.
وی مجموعه خدمات و فعالیتهای قابل ارائه در مراکز مثبت زندگی را 22 خدمت عنوان کرد و یادآور شد : در فاز اول پرونده های مستمری بگیر بین مراکز توزیع خواهد شد و تا پایان سال سایر پرونده های حمایتی نیز در بین مراکز توزیع می شود .
محمدی با بیان اینکه تا اطلاع ثانوی پرداخت های مستمری از طریق سامانه ارمغان انجام می گردد ، خاطر نشان کرد : از این رو اختلالی در پرداخت مستمری ها پیش نخواهد آمد .
وی افزود : در حال حاضر 15 هزار و 73 نفر از افراد تحت پوشش مستمری بگیر هستند و سایر افراد نیز از دیگر خدمات حمایتی بهزیستی بهره مند هستند .
مدیر کل بهزیستی به رعایت مناسب سازی و فضای مراکز خدمات بهزیستی تاکید کرد و افزود : ورودی ها ی مرکز ، راهروها ، پله ها ، همچنین رعایت سطوح شیبدار فضای پذیرش مرکز ، فضاهای بهداشتی و کف سازی مراکز باید بر اساس استاندارهای و استفاده از تجهیزات و ضوابط ایمنی و حفاظتی باید متناسب با نیازهای فرد دارای معلولیت شود .
وی عنوان کرد : مسئولیت راهبری و نظارت بر مراکز مثبت زندگی در سطح شهرستان به عهده رئیس بهزیستی شهرستان ، و در سطح استان به عهده مدیر کل بهزیستی استان می باشد .

۳ آذر ۱۳۹۹ ۰۹:۴۵
اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید