اخبار

مدیرکل بهزیستی استان زنجان:

واگذاری شیرخواگاه بهزیستی به بخش خصوصی

واگذاری شیرخواگاه بهزیستی به بخش خصوصی
مدیر کل بهزیستی استان زنجان از واگذاری تنها شیرخوارگاه زنجان به موسسات خیریه و بخش غیر دولتی خبر داد و گفت: نقش خیرین در اداره بهزیستی برجسته است.

محمد محمدی قیداری  اظهار کرد: طبق تصمیم گرفته شده، تنها شیرخوارگاه زنجان به موسسات خیریه و بخش غیر دولتی واگذار خواهد شد.

 مدیر کل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه در حال حاضر چهار مرکز غیردولتی توسط موسسات خیریه اداره می‌شوند، گفت: نگهداری کودکان بی‌سرپرست و بد سرپرست را بهزیستی به عهده دارد و خیرین و موسسات خیریه نقش برجسته‌ای در اداره این مراکز ایفا می‌کنند.

وی افزود: اداره کل بهزیستی استان زنجان در نظر دارد به استناد بند 2 ماده 26 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و بخشنامه معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور، به لحاظ ارتقای کیفیت خدمات‌رسانی به کودکان بی‌سرپرست در بخش شیرخوارگاه و با استفاده از ظرفیت‌های مردمی و سرمایه‌های اجتماعی با بهره‌گیری از توانمندی‌های بخش غیردولتی از ظرفیت موسسات و خیرین استفاده کند.

محمدی با اشاره به اینکه موسسه متقاضی باید دارای توانمندی اقتصادی بوده و به منابع دولتی وابستگی نداشته باشد، تصریح کرد: این واگذاری‌ها به بخش غیردولتی از طریق فراخوان عمومی در استان اعلام شده است تا همه مؤسسات خیریه واجد شرایطی که در استان زنجان فعال هستند بتوانند در این فراخوان شرکت کنند.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه بهترین مکان برای نگهداری از یک فرزند درون خانواده است و بهزیستی استان زنجان نیز تلاش می‌کند تمام فرزندان به خانواده‌های با صلاحیت سپرده شوند، یادآور شد: سامانه ملی فرزندخواندگی سازمان بهزیستی (http://adoption.behzisti.net) برای ثبت درخواست متقاضیان به شکل الکترونیکی راه‌اندازی شده است.

وی درباره نظارت بر عملکرد مراکز دولتی و غیردولتی تحت نظارت بهزیستی تصریح کرد: با راه‌اندازی سامانه دیده‌بان امکان ارتباط دو سویه با مردم و پاسخگویی در قبال عملکرد سازمانی محقق شده و این سامانه با استفاده از ظرفیت و فضای دولت الکترونیک برای پاسخگویی سریع، به موقع و با دقت به همه درخواست‌ها، پیشنهادات، شکایات، ایده‌ها و گزارشات ارسالی راه‌اندازی شده است.

محمدی قیداری ادامه داد: جامعه هدف و خانواده‌های ایشان و مردم شریف استان می‌توانند با شماره 1482 به صورت رایگان و بدون پیش شماره  تماس بگیرند.

 مدیر کل بهزیستی استان زنجان افزود: از جامعه هدف می‌خواهیم، بهزیستی را در امر نظارت بر مراکز تحت نظارت بهزیستی استان از جمله مهدهای کودک، مراکز مشاوره و روانشناسی، مراکز روزانه و شبانه‌روزی افراد دارای معلولیت، سالمندان و بیماران روانی مزمن، کمپ‌های ترک اعتیاد، مراکز شبه خانواده و کلینیک‌های مددکاری و... در ارتقای سطح کیفی ارائه خدمات یاری رسانند
۱۳ آذر ۱۳۹۹ ۰۹:۰۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید