اخبار

مدیر روابط عمومی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی زنجان:

مرکز پاسخگویی تلفنی 2500 روابط کار راه‌اندازی شد

مرکز پاسخگویی تلفنی 2500 روابط کار راه‌اندازی شد
مدیر روابط عمومی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان از راه‌اندازی مرکز تلفن 2500 از سوی معاونت روابط کار وزارت تعاون،کار ورفاه اجتماعی با هدف پاسخگویی به سؤالات جامعه هدف در بخش روابط کار خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، رسول احدی در خصوص اهمیت راه‌اندازی مرکز از سوی وزارت تعاون،کار ورفاه اجتماعی، گفت: با دستور مقام عالی وزارت و در راستای اجرای مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا، حفظ سلامت جامعه هدف و کاهش مراجعات حضوری به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی، زمینه استفاده از مرکز پاسخگویی صندوق بازنشستگی کشوری برای پاسخ به سؤالات فنی بخش روابط کار در کشور فراهم شد.

وی با بیان اینکه یکی از ویژگی‌های منحصربه ‎فرد این مرکز اتصال به یکی از سرویس‎دهنده‌های اینترنتی کشور است، دیگر مزیت این مرکز را انتقال خط به مراکز دیگر و یا اتصال به اپراتور دورکار در منزل دانست.

2500 پاسخگوی سئوالات جامعه کار وتولید در سراسر کشور

مدیر روابط عمومی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان خاطرنشان کرد: این مرکز براساس تنوع سؤالات در حوزه‌های مختلف روابط کار، به‎خصوص حوزه جبران خدمت ،مراجع حل اختلاف و بیمه بیکاری، بازرسی کار،شکایات کارگری،طبقه بندی مشاغل و مشاغل سخت وزیان آور پاسخگوی سئوالات جامعه کار وتولید در سراسر کشور و از جمله استان البرز است.
احدی عنوان کرد : هم‎استانی‌های عزیز، به‌ویژه جامعه کار و تلاش می‌توانند برای دریافت پاسخ سؤالات خود در حوزه های مختلف روابط کار با شماره‏‎گیری کد 021 سپس 2500 با این مرکز ارتباط برقرار کنند و مشکلات خود را به‌صورت تلفنی وآنلاین مطرح و مشاوره دریافت کنند.


۲۰ آذر ۱۳۹۹ ۱۲:۳۶
اداره کل تعاون کارزنجان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید