اخبار

حضور هیات بلند پایه اوگاندایی در زنجان

حضور هیات بلند پایه اوگاندایی در زنجان
با دعوت اتاق تعاون استان، یک هیئت 25 نفره سیاسی اقتصادی از کشور اوگاندا میهمان استان زنجان شدند

 با دعوت اتاق تعاون استان، یک هیئت 25 نفره  سیاسی اقتصادی از کشور اوگاندا میهمان استان زنجان شدند

وزرای انرژی، کشاورزی، بازرگانی، ارتباطات و فناوری، راه و ترابری، رئیس اتاق بازرگانی، رئیس سازمان سرمایه‌گذاری، رئیس انجمن تجار و بازرگانان، مدیرعامل کرین بانک و سفیر اوگاندا از جمله این میهمانان میباشند
محسن جاویدان، دبیر اتاق تعاون استان زنجان، با اشاره به هدف دعوت هیئت اقتصادی اوگاندایی اظهار داشت: قصد داریم ضمن معرفی پتانسیلهای بالقوه سرمایه‌گذاری استان در بخشهای مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی برای گسترش همکاریهای دو جانبه تفاهم‌نامه‌ایی را با سفیر این کشور امضا کنیم.
وی همچنین به تشکیل کمیته همکاریهای دائمی مشترک طرفین اشاره نمود که اتاق تعاون زنجان، دبیرخانه این کمیته خواهد بود.
هیئت بلندپایه اقتصادی اوگاندایی در سفر دو روزه به زنجان علاوه بر بازدید از شرکتها و کارخانجات تولیدی نظیر ایران ترانسفو، با استاندار، نمایندگان مجلس، مدیران دولتی، فعالان بخش غیردولتی و صاحبان صنایع، معادن، کشاورزی، بازرگانی و خدمات نشست مشترک خواهند داشت.
کشور اوگاندا با جمعیتی بالغ بر 32 میلیون نفر 236040 کیلومتر مربع از مساحت شرق قاره آفریقا را به خود اختصاص داده است. کامپالا پایتخت سیاسی این کشور بوده و جینجا و ماساکا از شهرهای مهم اوگاندا به شمار می‌روند، مردم این کشور آفریقایی عمدتاً به زبان انگلیسی سخن می‌گویند.
قهوه، چای، ادویه، ماهی، تجهیزات الکترونیکی، مروارید، فلزات گرانبها، توتون و تنباکو، چربیها و انواع روغنهای نباتی و حیوانی، آهن و فولاد، نباتات و گلکاری مهمترین اقلام صادراتی اوگاندا به کشورهای دیگر محسوب می‌شوند. مبادلات بازرگانی اوگاندا نشان می‌دهد که این کشور در سال 2008، 3/58 میلیارد دلار صادرات و 3/3 میلیارد دلار واردات داشته است. همچنین حجم مبادلات این کشور با ایران سال گذشته رقمی معادل 4641 دلار بوده و چوب اره شده از راش مهمترین کالای وارداتی به ایران با ارزش 35 هزار دلار می‌باشد.
بنا بر گزارش خبرنگار مردم‌نو، هلند، بلژیک، آلمان، فرانسه و روآندا از واردکنندگان کالاهای اوگاندا هستند. کنیا، چین، امارات، آفریقای جنوبی، هند و ژاپن به ترتیب عمده کشورهایی هستند که انواع کالاهای خود را به اوگاندا صادر می‌کنند.

۱۶ آذر ۱۳۸۸ ۰۸:۳۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید