اخبار

سفرهیات تجاری زنجان به اوگاندا درآینده ای نزدیک

سفرهیات تجاری زنجان به اوگاندا درآینده ای نزدیک
مدیرکل تعاون استان زنجان که در اجلاس همکاری های مشترک اقتصادی ایران واوگاندا در زنجان سخن میگفت با اعلام این خبر افزود

 

مدیرکل تعاون استان زنجان از اعزام یک هیئت  تجاری به اوگاندا درآینده ای نزدیک خبرداد

سید موسی متوسلین که در اجلاس همکاری های مشترک اقتصادی ایران واوگاندا در زنجان سخن میگفت با اعلام این خبر افزود: برقرای روابط خارجی با کشورهای آفریقایی از سیاستهای اقتصادی استان است و درهمین راستا وبراساس مصوبات کار گروه توسعه استان،اعزام یک هیئت تجاری از زنجان به کشور اوگاندا از اولویتهای اصلی اقتصادی استان است .

وی اتاق تعاون استان زنجان را مسئول اجرای این مصوبه معرفی کردو گفت : براساس برنامه ریزی های صورت گرفته تاپنج سال آینده یک چهارم اقتصاد کشور در دست بخش تعاونی خواهد بود ویکی از الزامات تحقق این امر توسعه تجارت خارجی وانجام مبادلات بازرگانی است .

متوسلین ادامه داد :سفر هیات تجاری سیاسی اوگاندا به زنجان فرصتی برای بخش اقتصاد وبه ویژه تعاون استان است تا باحضور دربازارهای بین المللی توان خود را ارتقا بخشند.

مدیرکل تعاون استان زنجان با اشاره به این مطلب که حجم مبادلات  تجاری دوکشور با توجه به ظرفیتهای موجود بسیار پایین است خاطرنشان کرد: ایران درسال 2007از مبادلات خارجی کشور اوگاندا تنها چهار میلیون دلار را به خود اختصاص داده است که این درمقایسه با حجم چند میلیاردی مبادلات تجاری اوگاندا باسایر کشورها رقم ناچیزی است .

وی درادامه تصرح کرد :برگزاری این اجلاس واجرای تفاهم نامه منعقد شده میتواند درآینده شرایطی را فراهم کند که ماشاهد رسیدن حجم مبادلات خارجی دوکشور به جایگاه واقعی خود باشیم .

متوسلین با اعلام اینکه هیئت اوگاندایی برای کسترش مبادلات بازرگانی وواردات از ایران ابراز علاقه کرده است اظهار داشت : کلاهای ایرانی میتواند جایگزین مناسبی برای کلاهای چینی شود واوگاندا تبدیل به مرکزی شود برای صادرات کلاهای ایرانی به سراسر قاره آفریقا .

گفتنی است دراین اجلاس تفاهم نامه ای به منظور گسترش همکاری های اقتصادی وتجاری اوگاندا با استانهای شمالغرب کشور به مرکزیت زنجان به امضای طرفین رسید

۱۶ آذر ۱۳۸۸ ۱۲:۱۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید