اخبار

رئیس جهاددانشگاهی زنجان خبر داد؛

ثبت‌نام ۲۲۶۷ نفر در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در زنجان

ثبت‌نام ۲۲۶۷ نفر در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در زنجان
رئیس جهاد دانشگاهی زنجان از ثبت‌نام ۲۲۶۷ نفر در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان زنجان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، کامران جعفری اشاره به اینکه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در ۳۱ استان توسط وزارت تعاون، کار و رفاه ‌اجتماعی به عنوان کارفرما و ناظر و جهاددانشگاهی به عنوان مجری طرح در حال اجرا است، گفت: طرح ملی توسعه مشاغل خانگی از برنامه‌های اشتغال فراگیر است که در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، جهش تولید، کمک و حمایت از کسب و کارهای خرد در حال اجرا است.

وی تصریح کرد: این طرح ابتدا به‌ صورت آزمایشی در ۹ استان برگزار شد و پس از بازبینی و رفع نواقص، اجرای آن به شکل سراسری در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس جهاد دانشگاهی زنجان بررسی، شناسایی اولویت‌بندی مزیت‌ها و هماهنگی‌های اولیه را فاز نخست این طرح معرفی عنوان کرد و افزود: در این فاز، امکانات موجود شهرستان‌ها، نقاط ضعف قوت، فرصت و تهدید شهرستان‌ها مورد شناسایی قرار گرفت.

جعفری با تاکید بر اینکه همه مراحل اجرای این طرح رایگان است و کسی حق دریافت وجه از متقاضیان ندارد، عنوان کرد: در کنار افراد گروه هدف، پیشران‌هایی باید معرفی شوند که این پیشران‌ها نیازمند شناسایی و ثبت‌نام در سامانه و هدایت هستند.

وی با تاکید بر اینکه به دلیل اتصال متقاضیان به بازار، شناسایی پیشران‌ها در شهرستان‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است، یادآور شد: مشاوره‌ها به صورت عمومی در مرحله اول و تخصصی در بخش‌های مختلف فاز دوم و نیز آموزش‌های عمومی و تخصصی متناسب با علایق و توانمندی‌ها طراحی شده که کاملاً رایگان است.

رئیس جهاددانشگاهی استان زنجان تاکید کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های به ‌عمل آمده، طرح فوق در سه فاز شناسایی مزیت‌ها، توانمندسازی متقاضیان و اتصال به بازار کار اجرایی خواهد شد که هم‌اکنون فاز دوم این طرح در استان زنجان شروع به کار کرده است.

جعفری به مزیت‌های موجود در استان برای اجرای این طرح اشاره کرد و یادآور شد: رشته‌هایی که به عنوان مزیت در استان به آن پرداخته شده، شامل قالی‌بافی، بافنده تابلوفرش، گلیم‌بافی، قلم‌زنی، خیاط لباس، ملیله‌سازی، تولیدات چرمی دست‌دوز، ویرایشگر متون، مترجم (کتاب و مقاله)، برنامه‌نویس، انیماتور، پرورش‌دهنده گوسفند و بز، پرورش‌دهنده زنبور عسل، ملحفه‌دوز است.

وی افزود: جهاددانشگاهی با ارائه آموزش‌های تخصصی و مشاوره شغلی متقاضیان، مسیر را برای آنان هموار کرده و به درآمدزایی مخاطبان این طرح کمک خواهد کرد.

رئیس جهاددانشگاهی زنجان یادآور شد: بر اساس اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی سهمیه در نظر گرفته شده برای استان زنجان در این طرح یک هزار و ۸۰۰ نفر بود که تاکنون دو هزار و ۲۶۷ نفر ثبت‌نام کرده‌اند و در حال حاضر غربالگری و ارزیابی اولیه آنان در حال انجام است.
۲۰ دی ۱۳۹۹ ۰۹:۳۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید