اخبار

شاغلین در حوزه مشاغل خانگی از مزایای بیمه صندوق روستاییان بهره مند می شوند

شاغلین در حوزه مشاغل خانگی از مزایای بیمه صندوق روستاییان بهره مند می شوند
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر لزوم بهره مندی شاغلین حوزه مشاغل خانگی از مزایای بیمه تاکید کرد و افزود: شاغلین مشاغل خانگی از مزایای بیمه صندوق بیمه اجتماعی بهره مند می شوند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، عیسی منصوری در نشست ستاد ساماندهی حمایت از مشاغل خانگی که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نمایندگان دستگاه های مربوطه برگزار شد، گفت: با راه اندازی سامانه مشاغل خانگی، دسترسی دست اندرکاران در سطح سیاست گذاری و اجرا به همه داده ها به صورت آنلاین فراهم می شود.
عیسی منصوری با اشاره به انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک بین وزارتخانه های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: این تفاهم نامه برای استانداردسازی محصولات مشاغل خانگی بر اساس الگوهای نظام پزشکی منعقد شده و یک گام به جلو در این حوزه قلمداد می شود.
وی افزود: اتصال شاغلین حوزه مشاغل خانگی به واحدهای تولیدی به عنوان یکی از اولویت های وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در دست اقدام است و نقطه عطفی در این حوزه محسوب می شود
معاون توسعه کار آفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه باید نگاه کار در منزل به کار از منزل تغییر پیدا کند؛ تصریح کرد: این رویکرد یکی از مولفه های اصلی در حوزه مشاغل خانگی محسوب می شود.
وی بر ضرورت استفاده از شرکت های پیشران به منظور اتصال شاغلین در حوزه مشاغل خانگی به کسب و کارهای تولیدی تاکید کرد و افزود: سهم هر دستگاه در این حوزه باید مشخص شود.

۲۵ دی ۱۳۹۹ ۱۱:۴۴
اداره تعاون کار زنجان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید