اخبار

مدیر درمان استان زنجان:

نسخه الکترونیک، زمینه ساز تحول در مدیریت خدمات درمانی

نسخه الکترونیک زمینه ساز تحول اساسی در مدیریت خدمات درمانی
مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان گفت: سامانه نسخه الکترونیک، زمینه تحول اساسی در مدیریت خدمات درمانی را فراهم می‌کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کارورفاه اجتماعی استان زنجان، محمدی بااشاره به اینکه علیرغم توقف صدور دفترچه‌های کاغذی، اوراق دفترچه‌هایی که در اختیار بیمه شدگان تأمین اجتماعی قرار دارد معتبر و قابل استفاده است،گفت: پس از اتمام اوراق دفترچه‌ها دیگر نیازی به دریافت دفترچه جدید نیست.

او افزود: بیمه شدگانی که اوراق دفترچه درمانی آن‌ها به اتمام رسیده است، می‌توانند در مراجعه به پزشکان و مراکز درمانی کارت ملی، شناسنامه و یا جلد دفترچه‌های بیمه را ارائه داده و از خدمات درمانی مورد نیاز با پوشش تأمین اجتماعی استفاده کنند.

محمدی با اشاره به روش‌های استحقاق سنجی شش گانه سازمان، گفت: پزشکان، داروخانه‌ها و تمامی مراکز درمانی و پاراکلینیکی می‌توانند از طریق کد‌های دستوری USSD، پیامک و سامانه‌های اینترنتی که طی ماه‌های گذشته به آن‌ها اعلام شده است، بیمه شدگان تأمین اجتماعی را شناسایی کنند و خدمات مورد نیاز آن‌ها را براساس ضوابط ارائه دهند.

او ادامه داد: با توجه به ایجاد سامانه نسخه الکترونیک تأمین اجتماعی و تمهیدات فراهم شده برای استفاده از این سامانه انتظار می‌رود که پزشکان به مرور استفاده از این سامانه را جایگزین روش‌های سنتی نسخه نویسی و نسخه پیچی کنند تا اوراق کاغذی در آینده نزدیک از تمامی فرآیند‌های مرتبط با حوزه درمان حذف شود.

مدیر درمان استان زنجان گفت: با توقف صدور دفترچه‌های کاغذی تأمین اجتماعی مراجعات غیرضروری مردم به شعب و کارگزاری‌ها و ازدحام در این مراکز کاهش می‌یابد و در کنار آن با توجه به ایجاد سامانه نسخه الکترونیک تأمین اجتماعی زمینه تحول اساسی در مدیریت خدمات درمانی فراهم می‌شود.

او با بیان اینکه با توجه به اعلام قبلی تأمین اجتماعی مبنی بر توقف صدور دفترچه‌های کاغذی، از روز شنبه دوم اسفند، دفترچه‌های کاغذی از طریق شعب و کارگزاری‌ها صادر نمی‌شود، گفت: بیمه شدگان برای دریافت دفترچه جدید به سازمان تأمین اجتماعی مراجعه نکنند.

۵ اسفند ۱۳۹۹ ۰۸:۲۸
اداره کل تعاون، کارورفاه اجتماعی استان زنجان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید