اخبار

سرپرست اداره‌ کل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان:

خانه کارگر از جایگاه ویژه ای در میان همتایان خود برخوردار است

خانه کارگرازجایگاه ویژه ای درمیان همتایان خودبرخورداراست
سرپرست اداره‌ کل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان خانه کارگر به عنوان یک تشکل صنفی غیر دولتی از جایگاه ویژه ای در میان همتایان خود برخوردار است.

خانه کارگر از جایگاه ویژه ای در میان همتایان خود برخوردار است

 به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کارورفاه اجتماعی استان زنجان، محمدرضا انصاری در دیدار با هیأت اجرایی خانه کارگر،عنوان کرد: خانه کارگر به عنوان یک تشکل صنفی غیر دولتی با تمرکز فعالیت بر مبنای دستیابی به مطالبات صنفی اقتصادی و اجتماعی کارگران ، جایگاه ویژه ای را در میان سایر همتایان خود دارد.
محمد رضا انصاری گفت: همراهی شرکای اجتماعی اداره کل تعاون، کارورفاه اجتماعی استان زنجان از جمله اتاق تعاون، خانه کارگر، کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار، کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایی، انجمن صنفی مسئولان ایمنی و بهداشت کار در پیشبرد هرچه بهتر اهداف عالی وزارت متبوع در مسیر خدمت رسانی به جامعه کاروتولید استان بویژه قشر زحمت کش کارگر بسیار ارزشمند است و تداوم همدلی و مساعدت همه جانبه و دوسویه باعث کاهش دغدغه های جامعه کاروتلاش می شود.
انصاری، با اشاره به تعامل بین جامعه کار گری و کارفرمایی ، تصریح کرد: باید جلوی هرگونه مداخله گری و فرافکنی از سوی افراد سودجو که گاها موجب تنش در این مجموعه ها می شود ، گرفته شود.
سرپرست اداره‌کل تعاون،کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان ،شرط تعامل این دو مجموعه،تابعیت از قوانین کار است، اضافه کرد: امید است تلاش بیشتری برای رعایت حق و حقوق جامعه کارگری و تبعیت از قوانین و رعایت حقوق شهروندی در جامعه شاهد باشیم.

ضرورت ایجاد امنیت در حوزه کار و کارگری از طریق دولت

دبیر اجرایی خانه کارگر استان زنجان، با اشاره به اهمیت تلاش جامعه کارگری و رعایت حق و حقوق قانونی کارگران ، گفت: امنیت حوزه کار و تلاش، باید در هر زمینه از طریق دولت ایجاد شود.
اصغر نجاری ، دبیر اجرایی خانه کارگر استان زنجان، با اشاره به پیگیری‌های صنفی در استان زنجان، اظهار داشت: ما اعتقاد داریم قشر جامعه کارگری سخت کوش ترین قشر جامعه است.
دبیراجرایی خانه کار گر استان زنجان، با بیان اینکه تحرک و تعهد جامعه کارگری در این شرایط قابل تقدیر و تشکر است، ادامه داد: مجموعه تشکل صنفی خانه کارگر استان زنجان، همواره در راستای احقاق حقوق قانونی قشر کارگر حامی کارگران بوده است.
وی با اشاره به اینکه جامعه کارفرمایی و کارگری پر چالش‌ترین فضایی است که هر چه تعامل این مجموعه باهم بیشتر باشد باعث رشد، توسعه و تولید در کشور خواهد شد، تصریح کرد: با ایجاد تعاملات بین این دو مجموعه باید شاهد حمایت تشکل‌ها و نهاد های مرتبط در این زمینه باشیم.
نجاری ادامه داد: امنیت حوزه کار و تلاش، باید در هر زمینه از طریق دولت ایجاد شود .
وی، با بیان اینکه تعامل کارگر و کارفرما بر سر اجرایی صحیح قوانین کار همواره حائز اهمیت بوده است، افزود: اجرایی قوانین کار و رعایت حق و حقوق کارگران موجب افزایش تولید ، توسعه و در نتیجه رونق صادارت و توسعه کشور می شود.
نجاری، با تاکید براینکه خانه کار گر استان زنجان، همسو با اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی به عنوان یک تشکل صنفی در راستای حمایت از حقوق کارگران در تلاش است، تصریح کرد: در شرایط کنونی باید در راستای احقاق حق و حقوق جامعه کار و تولید تلاش کرد.
وی، در پایان با اشاره به وجود مشکلاتی در واحد های تولیدی استان، ابراز امیدواری کرد: مشکلات جامعه کارگری استان به دست مسئولان استان حل شود.

۱۲ خرداد ۱۴۰۰ ۱۱:۵۶
اداره کل تعاون، کارورفاه اجتماعی استان زنجان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید