اخبار

اولین جلسه کمیته تخصصی امور فرهنگی،آموزش و پژوهش، سلامت و بیمه ای سالمندان خراسان شمالی برگزار شد

اولین جلسه کمیته تخصصی امور فرهنگی،آموزش و پژوهش، سلامت و بیمه ای سالمندان خراسان شمالی برگزار شد
معاون اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی اظهار داشت: ۸۵ هزار سالمند در خراسان شمالی زندگی می کنند و با توجه نیازهای خاص سالمندان باید به سلامت آن ها توجه کرد.
به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و  رفاه اجتماعی خراسان شمالی؛ اولین جلسه کمیته تخصصی امور فرهنگی، آموزش و پژوهش، سلامت و بیمه ای سالمندان خراسان شمالی برگزار شد.
 
علی رضا ذوقی نیز در این جلسه با بیان این که خراسان شمالی دومین استان فقیر کشور است ، اظهار داشت: به تبع بخش بزرگی از جمعیت سالمند استان نیز از وضعیت اقتصادی خوبی برخوردار نیست و به همین دلیل باید همه دستگاه های متولی از تمام توان خود برای رسیدگی به وضعیت این افراد استفاده کنند.
 
کارشناس امور سالمندان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی خراسان شمالی گفت: تاکنون ۱۶ هزار و ۵۰۴ سالمند از گروه سنی بالای ۶۰ سال در این استان واکسینه شده اند که این آمار با توجه به جمعیت سالمندان استان کم است.
 
محدثه معصومی در کمیته تخصصی امور فرهنگی، آموزش و پرورش، سلامت و بیمه ای سالمندان خراسان شمالی گفت: ۴۲۲ سالمند از ۶۰۰ سالمندی که زیر پوشش مراکز بهزیستی هستند نیز واکسینه شده اند.
 
وی افزود: استقبال از واکسن در بین سالمندانی که سن آن ها بیش از ۸۰ سال است خوب نیست و در عین حال در مجموع فقط بین ۴۵ تا ۵۰درصد سالمندان استان که نام آن ها در سامانه سلامت ثبت شده است برای دریافت واکسن مراجعه کرده اند.
 
وی با بیان این که مرگ و میر کرونایی در بین سالمندان بیش از دیگر اقشار جامعه بوده است از سالمندان خواست تا حتما نام خود را در سامانه سلامت برای دریافت واکسن ثبت کنند زیرا در غیر این صورت نمی توان آن ها را واکسینه کرد.
 
معصومی با بیان اینکه واکسن انبار شده نداریم، گفت: اما مشکلی هم برای تامین واکسن همه سالمندان وجود ندارد و فقط باید این افراد برای ثبت نام در سامانه و دریافت مراجعه کنند.
 
وی اظهار داشت: یکی از شرایط دریافت واکسن این است که بین زمان ابتلای افرادی که قبلا کرونا گرفته اند و تاریخ واکسن آن ها حتما ۶ ماه فاصله باشد.
 
وی افزود: بین سالمندان استان ۶۰۰ بیمار خاص نیز دیده می شود که واکسن خود را دریافت کرده اند.
 
معاون کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی نیز در این جلسه گفت: سن ۷۰درصد از جمعیت تحت پوشش کمیته امداد استان بیش از ۶۰سال است و به این افراد کمک های مختلفی مانند کمک هزینه نگه داری در خانه پرداخت می شود.
 
جواد یاسینی افزود: ۱۸ هزار و ۶۳۴ سالمندتحت پوشش این نهاد حمایتی نیز  بیش از ۷۰ سال سن دارند.
 
وی از راه اندازی سامانه امداد هوشمند در استان در آینده ای نزدیک خبر داد و افزود: هفت هزار و ۵۰۰ خانوار در استان در نوبت دریافت خدمات و پوشش این نهاد قرار دارند.
 
دراین جلسه برخی مشکلات مراکز نگهداری از سالمندان از جمله کاهش کمک های مردمی و خیران و افزایش بهای انرژی و دارو و درمان عنوان شد.
 
 
۱۹ خرداد ۱۴۰۰ ۱۱:۰۳
روابط عمومی تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید