اخبار

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوشهر: اختصاص 40 درصد تسهیلات به طرح های نیمه تمام اشتغال پایدار روستایی و عشایری

اختصاص 40 درصد تسهیلات به طرح های نیمه تمام اشتغال پایدار روستایی و عشایری
سرپرست اداره کل تعاون،کار ورفاه اجتماعی بوشهر در کارگروه اشتغال استان بوشهر از وجود ۱۰۸ میلیارد تومان منابع جهت پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری براساس رسته فعالیت های تعیین شده ملی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر؛ مصدق کشاورزی سرپرست این اداره کل گفت: بر اساس شیوه نامه و دستورالعمل‌ها ابلاغی بانکها و موسسات عامل باید از محل بازپرداخت تسهیلات اعطایی مجددا نسبت به پرداخت تسهیلات به متقاضیان معرفی شده از سوی دبیرخانه کارگروه اشتغال استان اقدام کنند .
دبیر کارگروه اشتغال استان بوشهر ادامه داد: از محل تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری براساس سامانه ناظر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبلغ ۳۵۹ میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال زایی بالغ بر ۵۱۰۰ نفر که ۷۵ درصد این تسهیلات در بخش کشاورزی ، ۱۵ درصد در بخش خدمات ، ۱۳ درصد بخش صنعت در روستاهای استان بوشهر با سود بانکی ۴ درصد در مناطق مرزی و ۶ درصد در مناطق غیر مرزی پرداخت شده است.
سرپرست اداره کل تعاون،کار ورفاه اجتماعی استان بوشهر در خصوص ۱۰۸ میلیارد تومان منابع جهت پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری براساس رسته فعالیت های تعیین شده ملی، افزود: دستگاه‌های اجرایی استان طرح های متقاضیان را جهت بررسی و تصویب به دبیرخانه اشتغال این اداره کل ارسال کنند.
مصدق کشاورزی بیان کرد: شورای عالی اشتغال کشور برای طرح‌هایی که تا پایان اسفند سال گذشته در بانک‌ها و مؤسسات عامل مصوب شده‌اند ولی تاکنون به سبب شرایط خاص اقتصادی نتوانستند به بهره‌برداری برسند با بررسی دقیق کارشناسی دستگاه اجرایی و ارسال به دبیرخانه اشتغال این اداره کل برای بررسی در کمیته فنی طرح‌ها می‌توانند مشمول 40 درصد افزایش تسهیلات شوند مشروط بر اینکه طرح به بهره‌برداری کامل برسد .
مصدق کشاورزی در جلسه کارگروه اشتغال استان ضمن درخواست از مدیران دستگاه‌های اجرایی جهت اقدام و استفاده از فرصت های حمایتی صورت گرفته جهت اشتغال برای متقاضیان واجد شرایط ، افزود: در این سیاست های حمایتی دولت برای واحدهایی که فارغ التحصیلان دانشگاهی که حداکثر ۳۸ سال سن داشته و کمتر از ۳۶ ماه بیمه پرداخت کرده باشند در صورت بکارگیری این فارغ التحصیلان دولت حق بیمه سهم کارفرما بمدت ۲ سال پرداخت خواهد کرد .
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر تأکید کرد: این واحدها می‌تواند با فراهم کردن اشتغال متقاضیان واجد شرایط، از یارانه دستمزد به میزان 30 درصد حقوق پایه قانون کار برای اشتغال جویندگان کار استفاده کنند.
گراوند استاندار بوشهردر ادارمه این جلسه باتأکید بر مشارکت بیشتر بانک‌ها در پرداخت تسهیلات به طرح‌های حوزه تولید و سرمایه‌گذاری افزود: بانک‌ها نقش مهم و تأثیرگذاری در تحقق جهش تولید و حمایت از طرح‌های تولیدی دارند و در راستای رفع موانع تولید و حمایت از سرمایه‌گذاران بانک‌ها باید مشارکت خود را بیشتر کنند.
استاندار بوشهر، تسریع پرداخت نظام بانکی به بخش تولید و طرح‌های اقتصادی را مورد تأکید قرار داد و بیان کرد: اکنون عملکرد بانک‌ها در پرداخت تسهیلات به بخش تولید مطلوب نیست و باید بانک‌ها در این حوزه بیشتر نقش‌آفرینی کنند.
۲۷ تیر ۱۴۰۰ ۱۱:۲۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید