اخبار

۸۶ نیروی کار خارجی غیرمجاز در قزوین شناسایی شد

۸۶ نیروی کار خارجی غیرمجاز در قزوین شناسایی شد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت:از ابتدای سال جاری تاکنون ۸۶ تبعه غیر مجاز خارجی در واحدهای تولیدی استان شناسایی و اخراج شدند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان قزوین ، رضا گروسی با اشاره به اهمیت شناسایی و جلوگیری از اشغال فرصتهای شغلی توسط اتباع بیگانه غیر مجاز، افزود:‌ دراین راستا ۲۹۵ مورد بازرسی از کارگاه های مشمول قانون کار استان در خصوص اتباع صورت گرفته که یک بازرسی آن در قالب گشت های مشترک شناسایی و برخورد با اشتغال غیرمجاز اتباع خارجی با حضور نماینده فرمانداری و نیروی انتظامی و سایر دستگاه های اجرایی ذیربط صورت گرفت و منجر به شناسایی ۸۶ تبعه غیر مجاز شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین با اشاره به همکاری نیروی انتظامی در اخراج این افراد از کشور، خاطرنشان کرد: با توجه به معضل بیکاری در استان و اهمیت استفاده از جوانان در فرصت های شغلی، شناسایی و اخراج اتباع بیگانه غیر مجاز از محیط های کاری در دستور کار قرار دارد و با کارفرمایانی که مرتکب این جرم شوند به شدت برخورد خواهد شد.
وی تصریح کرد: به موجب ماده ۱۲۰ و ۱۸۱ قانون کار، به کارگیری اتباع بیگانه فاقد مجوز کار در هر شغلی جرم محسوب می شود که در این راستا هشت کارفرمایی که قانون را نادیده گرفته بودند ضمن ابلاغ برگ جریمه به مراجع قضایی معرفی شدند.
گروسی تصریح کرد: واحدهای کشاورزی، صنعتی و خدماتی که اتباع بیگانه غیرمجاز را به کار بگیرند به استناد بند (ج) ماده ۱۱ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت ضمن معرفی به مراجع قضایی، بابت هر روز اشتغال غیرمجاز هر کارگر خارجی معادل پنج برابر حداقل دستمزد روزانه جریمه خواهند شد.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین با بیان اینکه توانمندسازی نیروی کار ایرانی از طریق آموزش صورت می گیرد، بیان کرد: در مجموع ۲۵ نفر جایگزین اتباع بیگانه در واحدهای کارگری استان شدند.
وی گفت: با توجه به تعیین مناطق ممنوعه استان برای حضور اتباع خارجی، شهروندان قزوینی در صورت مشاهده هرگونه فعالیت از سوی اتباع خارجی، مراتب را از طریق سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۷۰۳۷۷ اطلاع رسانی کنند.
۱۲ اَمرداد ۱۴۰۰ ۱۱:۱۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید