اخبار

کارگاه آموزشی مهارت های زندگی در پروژه حمایت از کسب و کارهای نوپا در کرمانشاه برگزار شد

کارگاه آموزشی مهارت های زندگی در پروژه حمایت از کسب و کارهای نوپا در کرمانشاه برگزار شد
کارگاه های آموزشی مهارت های زندگی به منظور افزایش توان اشتغالزایی و تاب آوری روانی زنان و جوانان در پروژه حمایت از کسب و کارهای خرد و نوپا از طریق ظرفیت سازی تهیه و توزیع اقلام بهداشتی برای سالمندان و زنان باردار در دوره کووید 19 برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، این کارگاه های آموزشی با همکاری مشترک معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صندوق جمعیت ملل متحد(UNFPA   ) توسط پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی و مؤسسه دانش پژوهان کاردوک به عنوان تسهیل‌گر پروژه، در روزهای 5 و 6 مرداد ماه سال جاری در استان کرمانشاه برگزار شد.

در این کارگاه های آموزشی تعداد 93 نفر از بانوان و زنان شاغل در شرکت های نوپا واحدهای تولیدی دایراک صنعت درمان، طب و درمان الیپی، درمالن طب سحر کامبادن و قصرطلایی کسری و آراد آپادیس زاگرس در محل کارگاه ها و سالن آمفی تئاتر اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه با رعایت پروتکل های بهداشتی طی 5 دوره تحت آموزش های رسمی قرار گرفتند.

پروژه حماﻳت از ﻛسب و ﻛارهای خرد و نوپا از طرﻳق ظرفیت سازی تهیه و توزیع اقلام بهداشتی برای سالمندان و زنان باردار در دوره کووید 19، ذیل برنامه ﻛاری مشترک سال 2020 میلادی وزارت تعاون، ﻛار و رفاه اجتماعی با صندوق جمعیت ملل متحد (UNFPA) است که مسئولیت و نظارت بر این پروژه بر عهده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

اقلام مصرفی بهداشـتی موردنیاز در این پروژه نیز شامل ماسـﻚ جراحی، ماسـﻚ فیلتردار(N95)، دستکش با ﻛیفیت ﻻتکس، عینک حفاظتی، قاب حفاظتی صـورت و گان ﻳک بار مصـرف پزشـﻜﻲ معرفی می باشد.

بازخوردهای مثبت دریافت شده از برگزاری دوره‌های آموزشی نیز حاکی از رضایت‌مندی کارکنان واحدهای تولیدی به ویژه زنان سرپرست خانوار است.

 

۱۲ اَمرداد ۱۴۰۰ ۱۰:۵۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید