اخبار

برگزاری آیین نکوداشت هفته ملی مهارت به میزبانی دانشگاه فنی حرفه ای در استان سمنان

برگزاری آیین نکوداشت هفته ملی مهارت به میزبانی دانشگاه فنی حرفه ای در استان سمنان
مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان گفت: هر قدر شایستگی آموزش در فنی و حرفه ای بیشتر باشد، ارتباط آموزش با بازار کار بسیار موثرتر می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان، آیین نکوداشت هفته ملی مهارت با عنوان کارآفرینی، آموزش های فنی و حرفه ای ، نقش خیرین در توسعه آموزش های مهارتی در محل دانشگاه فنی حرفه ای استان سمنان برگزار شد.  

 اسماعیل غنیان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان به جایگاه آموزش های فنی و حرفه ای از دیدگاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اشاره کرد و گفت: اشتغال یکی از شاخصه های قوی در پیشرفت و توسعه کشور است و دانشگاه فنی و حرفه ای، دانشگاهی است که در زمینه اشتغال و مهارت آموزی بسیار درخشان و مطلوب عمل کرده است.

وی افزود : وزارت آموزش و پرورش و علوم، تحقیقات و فناوری باید تبلیغات مهارت آموزی را از خانواده ها  و دانش آموزان و تمام افراد جامعه شروع کنند و دانش آموزان را به سمت آموزش های فنی و حرفه ای سوق دهند.

غنیان با اشاره به اینکه فقط سی و دو درصد متقاضیان کار در کشور، دارای مهارت هستند، گفت: در بحث مهارت آموزی، یادگیری مهارت های به روز و نرم افزاری مورد نیاز صنایع است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان دانشگاه فنی و حرفه ای را جزء موفق ترین ارگان های آموزشی دانست و گفت:  ویژگی های دانشگاه فنی و حرفه ای، باید خوب تدوین شود و از طریق رسانه ها به اطلاع خانواده ها برسد.

وی افزود: کسانی که دارای مهارت هستند و گره از مشکلات واحدهای صنعتی می گشایند، خوشبختانه از بین فارغ التحصیلان دانشگاه فنی و حرفه ای هستند و در آینده کسب و کار برای فارغ التحصیلان دانشگاه فنی و حرفه ای است.

۱۲ اَمرداد ۱۴۰۰ ۱۰:۵۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید