اخبار

اردبیل صاحب عنوان تعاونی برتر در سطح ملی شد

تعاون
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: شرکت تعاونی عمران کارا از اردبیل صاحب عنوان برتر ملی در شانزدهمین جشنواره تجلیل از تعاونی های کشور برتر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ شانزدهمین جشنواره تجلیل از تعاونی‌های برتر ملی و استانی همزمان با بزرگداشت هفته تعاون در محل استانداری اردبیل برگزار شد.

 سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: در این جشنواره ۱۳ شرکت تعاونی در گرایش‌های مختلف به عنوان برتر و شایسته تقدیر استانی و تعاونی عمران کارا به عنوان برتر ملی شناخته شد.

وی با اشاره به فعالیت اقتصادی تعداد ۱ هزار و ۹۲۰ شرکت تعاونی در استان افزود:  از این تعداد حوزه‌های کشاورزی و خدمات بیشترین تعداد را به خود اختصاص داده‌اند.

رحیم‌زاده شرکت‌های تعاونی را یکی از بازوان اقتصادی کشور دانست و گفت: با توجه به شرایط تحریم و کرونا در سال گذشته شرکت‌های تعاونی موفق به صادرات ۱۱ میلیون دلاری شدند.

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با اشاره به لزوم رسیدن بخش تعاون به ۲۵ درصد از سهم اقتصادی خود در کشور افزود: هم‌اکنون ۱۵ درصد از ظرفیت اشتغال استان مربوط به بخش تعاون است و تلاش می شود با توسعه تعاونی های موفق بر تعداد این رقم بی افزاییم.

وی با بیان ظرفیت‌های قانونی پیش‌بینی شده جهت حمایت از بخش تعاون اظهار کرد: معافیت ۲۵ درصدی از مالیات و ارایه تسهیلات حمایتی از جمله مشوق های قانونی برای این بخش مهم اقتصادی کشور است.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل در ادامه از برگزاری دوره های توانمندسازی شرکت‌های تعاونی با هدف شناسایی واحدهای فناور و خلاق این استان برای تبدیل به تعاونی های دانش بنیان خبر داد.

گفتنی است افتتاح نمادین ۶ طرح تعاونی با اشتغال ۱۶۵ نفر و سرمایه‌گذاری ۱۸ میلیارد تومان همزمان با افتتاح ۲۶۸ طرح تعاونی در سراسر کشور نیز انجام شد.

۲۲ شهریور ۱۴۰۰ ۱۳:۲۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید