اخبار

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان:

200هزار زنجانی عضو تعاونی هستند

200هزار زنجانی عضو تعاونی ها هستند
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: در زمان حاضر حدود ۲۰۰ هزار نفر معادل یک‌پنجم جمعیت این استان در شرکت‌های تعاونی عضو هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان محمدرضا انصاری اظهار کرد: در استان زنجان از ابتدای ایجاد بخش تعاون در کشور، تعداد چهار هزار و ۷۲۵ تعاونی در گرایش های مختلف به ثبت رسیده که شماری از آنها به دلایلی چون به هدف نرسیدن تعاونی و یا عدم موفقیت در ایجاد و ادامه فعالیت تعاونی به صورت راکد، غیرفعال و منحل شده‌اند، که با کسر این موارد، در زمان حاضر استان زنجان دارای هزار و ۲۷۹ واحد تعاونی فعال است.
وی ادامه داد: هم اکنون ۲۳ واحد تعاونی اعتبار، ۱۵ واحد تعاونی تامین نیاز تولید کنندگان، ۳۶ واحد تعاونی تامین نیاز مصرف کنندگان، هشت واحد تعاونی تامین نیاز صنفی، ۲۱۴ واحد تعاونی تولیدی توزیعی، ۲۱ واحد تعاونی حمل و نقل، ۲۳۹ واحد تعاونی خدمات، هشت واحد تعاونی سهام عدالت، ۱۷۷ واحد تعاونی صنعتی، ۱۳ واحد تعاونی عمرانی، ۲۲ واحد تعاونی فرش دستباف، ۵۷ واحد تعاونی مسکن، ۱۹ واحد تعاونی معدنی و ۴۲۷ واحد تعاونی کشاورزی در استان زنجان فعالیت دارند.
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: در زمان حاضر حدود ۲۰۰ هزار نفر معادل یک پنجم جمعیت این استان در شرکتهای تعاونی عضو هستند.
انصاری به تمهیدات و سیاست‌های حمایتی از بخش تعاون اشاره کرد و گفت: پرداخت تسهیلات و ارائه تخفیفات در مورادی همچون مالیات و بیمه، اولویت داشتن اجرای طرح‌های تعاونی و برگزاری دوره های آموزشی رایگان برای اعضای تعاونی‌ها در زمینه‌های مختلف از جمله این حمایت‌ها است.

سرپرست اداره‌کل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان یادآور شد: مردم از تعاونی‌ها استقبال کرده‌اند و خوشبختانه کارهای بزرگی هم به برکت فرهنگ تعاون انجام و بانک توسعه تعاون نیز به عنوان بانک تخصصی این حوزه تشکیل شده است

۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۱۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید