اخبار

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان:

اشتغال در جامعه نیازمند ارتباط با استاندارهای جهانی است

اشتغال در جامعه نیازمند ارتباط با استاندارهای جهانی است
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان زنجان، نیاز سنجی آموزش‌های مهارتی را مهم ارزیابی کرد و گفت: در حال حاضر اشتغال افراد در واحد های تولیدی، تجاری و اقتصادی جامعه نیازمند ارتباط با استاندارهای جهانی است.

اشتغال در جامعه نیازمند ارتباط با استاندارهای جهانی است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان محمد رضا انصاری در جلسه هم اندیشی، تبادل و امضای تفاهم نامه آموزشی دو جانبه بین خانه کارگر زنجان، با اشاره به اهمیت عملیاتی کردن این تفاهم نامه در راستای استقرار صلاحیت حرفه‌ای در حوزه صنایع و صنوف و اجرایی کردن قانون الزام فراگیری آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، شناسایی مشاغل و آینده پژوهی مشاغل جدید در حوزه صنایع و نیاز سنجی، برنامه ریزی اجرا و ارزشیابی دوره‌های آموزش مهارتی با تاکید بر آموزش های تخصصی، ایمنی، بهداشت شاغلین در بخش صنایع، گفت: این تفاهمنامه هیچ رابطه استخدامی برای مربیان و مدرسان را برای اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان ایجاد نمی کند.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان، با بیان اهمیت توسعه و بهبود از طریق مشارکت در تدوین و بازنگری استانداردهای آموزشی، تهیه منابع آموزشی و کمک آموزشی در حوزه های مختلف، ادامه داد: توسعه آموزش های بین کارگاهی با همکاری و تعاملات دو جانبه خواهد بود.
انصاری، با بیان اینکه آموزش‌های مهارتی با موضوعیت ارتقاء مهارت شاغلین، خواهد بود، یادآورشد: این همکاری عامل تاثیر گذار در ایجاد امنیت و پایداری شاغلان در واحدهای تولیدی خواهد شد.
وی، با اشاره به اینکه در صدد ایجاد رفاه حال کارگران برای جلوگیری از نگرانی‌های بیکاری و غیره در حوزه فعالیت آنها هستیم، تصریح کرد: آموزش‌ها باید در حوزه های مختلف مهارت محور باشد.

 مهارت محور بودن آموزش‌های شاغلین ضروری است

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان، نیاز سنجی آموزش‌های مهارتی را مهم ارزیابی کرد و گفت: در حال حاضر اشتغال افراد در واحدهای تولیدی، تجاری و اقتصادی جامعه نیازمند ارتباط با استاندارهای جهانی است.
سرپرست اداره‌کل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان، همچنین ارتقای آموزش‌های مهارتی را از اهداف این مجموعه عنوان کرد و گفت: نماینده گانی از اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان، در راستای عملکرد صحیح و به موقعه این تفاهم نام دو جانبه نظارت مستقیم خواهند داشت.
انصاری، در ادامه بر اهمیت اجرایی شدن موارد تفاهم‌نامه تاکید کرد و گفت: هدف از امضاء و اجرای این تفاهم نامه تامین نیروی انسانی ماهر مورد نیاز در حوزه صنایع استان با هدف ایجاد زمینه‌های اشتغال است.

۲۳ شهریور ۱۴۰۰ ۱۰:۱۶
اداره کل تعاون، کارورفاه اجتماعی استان زنجان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید