اخبار

۱۹۹۱ طرح اشتغال روستایی در قزوین تسهیلات بانکی دریافت کردند

۱۹۹۱ طرح اشتغال روستایی در قزوین تسهیلات بانکی دریافت کردند
معاون اشتغال اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: یک هزار و ۹۹۱ طرح اشتغال روستایی از ابتدای طرح تاکنون به میزان ۲۷۳ میلیارد و ۷۲۶ میلیون تومان تسهیلات بانکی دریافت کرده‌اند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان قزوین، وحید انتظاری معاون اشتغال اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: یک هزار و ۹۹۱ طرح اشتغال روستایی از ابتدای طرح تاکنون به میزان ۲۷۳ میلیارد و ۷۲۶ میلیون تومان تسهیلات بانکی دریافت کرده‌اند.

وحید انتظاری  افزود:با پرداخت تسهیلات بانکی کم بهره به این طرح ها برای چهار هزار و ۳۶۲ نفر در مناطق روستایی، محروم و کم برخوردار استان اشتغالزایی شده است.

وی با اشاره به همکاری بانک های عامل در اجرای این طرح،گفت: بانک کشاورزی با پرداخت تسهیلات به ۷۵۷ طرح و پست بانک به ۴۷۵ طرح بیشترین میزان پرداختی را داشته اند و صندوق کارآفرینی امید نیز به ۴۶۴ طرح و بانک توسعه تعاون هم به ۲۹۵ طرح تسهیلات پرداخت کرده اند.

وی با بیان اینکه مشاغل روستایی در سه بخش صنعت، کشاورزی و خدمات دسته بندی شده اند، اضافه کرد: رسته های اولویت دار در بخش صنعت شامل پوشاک، کفش و مصنوعات چرمی، صنایع غذایی، مبلمان و مصنوعات چوبی، فرش دستباف، بسته بندی میوه، ساخت ماشین آلات و ادوات کشاورزی، فراوری محصولات معدنی و صنایع دستی هستند.

انتظاری همچنین گفت: در بخش کشاورزی نیز رسته های زعفران و گیاهان دارویی، سردخانه و نگهداری محصولات، پرورش دام سبک، فرآوری و کشت سیب زمینی، پرورش و فرآوری طیور، شیلات و آبزیان، فرآوری پسته، محصولات گلخانه ای، زنبورداری، فرآوری زیتون، خدمات توسعه کشت نهال و بذر و فرآورده های لبنی در اولویت پرداخت تسهیلات قرار دارند.

وی اضافه کرد: در بخش خدمات نیز بوم گردی، طبیعت گردی، حمل و نقل و لجستیک، بازرگانی و بازاریابی محصولات کشاورزی و دامی، فناوری اطلاعات و خدمات ورزشی به عنوان مهم ترین رسته ها تعیین شده اند.

وی گفت: متقاضیان می توانند برای ثبت نام در این رسته های شغلی با فراهم کردن مدارک مورد نیاز به سامانه کارا مراجعه کرده و اطلاعات خود را تکمیل کنند.

۲۰ مهر ۱۴۰۰ ۱۲:۵۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید