اخبار

۶۷ درصد جمعیت استان آذربایجان‌شرقی تحت پوشش خدمات مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هستند

۶۷ درصد جمعیت استان آذربایجان‌شرقی تحت پوشش خدمات مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هستند
مدیرکل تعاون، کارو رفاه اجتماعی استان آذربایجان شرقی، با اشاره به این که بیش از ۶۷ درصد جمعیت استان از خدمات مجموعه دستگاه‌ها و بخش های مختلف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان بهره مند هستند، گفت: ۵۵ درصد جمعیت استان تحت پوشش خدمات سازمان تامین اجتماعی هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی، حسین فتحی در نشست شورای هماهنگی ادارات و سازمانهای تابعه وزارت در استان با معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی که در محل استانداری بر گزار شد تعداد مددجویان تحت پوشش بهزیستی استان را  ۱۵۴ هزار و ۷۳۳ اعلام کرد و گفت: سهم استان در کشور برابر ۵/۸ درصد است و در این میان نرخ رشد ارائه خدمات بیمه روستاییان،عشایر و کشاورزان در بالاترین سطح کشوری با ۳۳ درصد قرار دارد.

وی افزود: سازمان آموزش فنی و حرفه ای استان نیز با ۲۴ مرکز دولتی و ۵۰۰ مرکز آزاد در حوزه مهارت آموزی در استان فعالیت می کند.

فتحی در بخش دیگری تعداد حقوق بگیران صندوق بازنشستگی را ۷۷ هزار و ۵ نفر اعلام و تصریح کرد: صندوق بازنشستگی استان در کشور ۵/۱ درصد سهم کشوری را داراست.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی در این نشست نیز اظهار کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مسئولیت و ماموریت های مهمی را در کشور بر عهده دارد.

محمد کلامی با اشاره به نقش مهم مجموعه ادارات و سازمانهای تابعه وزارت در استان از تلاش های به عمل آمده در راستای تحقق اهداف و برنامه های دولت قدردانی کرد.

وی با اشاره به این‌که رویکرد اصلی ما استفاده حداکثری از ظرفیت های موجود است، افزود: با توجه به حوزه عملکرد این مجموعه ها،باید از تمامی ظرفیت ها در جهت ارائه خدمات به آحاد مردم و تحقق منویات مقام معظم رهبری استفاده کنیم.


۲ آذر ۱۴۰۰ ۰۹:۱۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید