اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان: امنیت اشتغال ساکنین مناطق زلزله‌زده بندرعباس در دستور کار وزارت مردم است

امنیت اشتغال ساکنین مناطق زلزله‌زده بندرعباس در دستور کار وزارت مردم است
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان با تاکید بر این که امنیت اشتغال ساکنین مناطق زلزله‌زده بندرعباس در دستور کار وزارت مردم است، یکپارچگی صنایع در کمک‌رسانی را نشان از متعهد بودن به مسوولیت‌های اجتماعی عنوان کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی هرمزگان، هادی ابراهیمی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان در حاشیه بازدید از مناطق زلزله زده استان اظهار کرد: از آغاز وقوع زلزله در استان هرمزگان، به دستور دکتر عبدالملکی ، همان شب وقوع زلزله، کلیه مراکز در اختیار وزارت تعاون در شهر بندرعباس اعم از ورزشگاه ها و مجتمع های فرهنگی جهت اسکان مردم محیا و تعدادی از مردم شهر بندرعباس در این اماکن اسکان یافتند.

وی افزود: یک روز بعد از وقوع زلزله، به همراه با سایر نهادها به خصوص جبهه انقلاب فرهنگی در بندرعباس در مناطق زلزله زده هرمزگان اعم از فین، رضوان و روستاهای اطراف حضور یافتیم و ۳ محموله شامل مواد غذایی (کنسروجات) و آب معدنی به منطقه ارسال و بین زلزله زدگان توزیع شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان ادامه داد: با توجه به ضرورت توزیع غذای گرم بین زلزله زدگان، آشپرخانه ای در منطقه زلزله زده تجهیز و پشتیبانی جهت طبخ و توزیع روزانه ۱۰۰۰ پرس غذا صورت گرفت.

ابراهیمی گفت: به منظور تسریع در امر کمک رسانی به زلزله زدگان استان هرمزگان، برخی بنگاه های اقتصادی استان از جمله شرکت صبا فولاد پای کار آمدند. اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان نیز به منظور بازسازی منازل آسیب دیده از زلزله، برای اعزام مربی و نیروها اعلام آمادگی کرد.

وی ادامه داد: همچنین از طریق شرکای اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان، به ویژه انجمن صنفی کارفرمایی شن و ماسه، کلیه شن و ماسه مورد نیاز منطقه زلزله زده بر حسب نیاز به صورت رایگان در اختیار تیم های بازسازی منازل قرار خواهد گرفت.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان تصریح کرد: از همه مهمتر، قرارگاه مردمی وزارت مردم با همکاری جبهه انقلاب اسلامی در مرکز ورزشی شهر فین تجهیز شد و آمادگی کمک رسانی به تمامی مناطق روستایی آسیب دیده از زلزله استان است.

ابراهیمی با بیان اینکه با جدیت پای کار هستیم و امروز نیز برای چندمین بار در منطقه زلزله زده حضور یافتیم، خاطرنشان کرد: پس از اتمام بازسازی منازل زلزله زدگان، موضوع اشتغال و توسعه کسب و کار از دیگر برنامه هایی است که توسط وزارت مردم در دستور کار قرار خواهد گرفت تا ساکنین این مناطق را بهتر از گذشته، با توانمندی در حوزه اشتغال و کسب و کار، بتوانند مشکلات ناشی از زلزله را با کسب درآمد مرتفع کنند.
۲ آذر ۱۴۰۰ ۰۹:۰۴
روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی هرمزگان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید