اخبار

مدیر صندوق کارآفرینی امید لرستان: چرخ اقتصاد روستاهای لرستان با تسهیلات صندوق کارآفرینی امید به حرکت درآمد

چرخ اقتصاد روستاهای لرستان با تسهیلات صندوق کارآفرینی امید به حرکت درآمد
مدیر صندوق کارآفرینی استان لرستان گفت: با تسهیلاتی که این صندوق به طرح های اقتصادی روستایی پرداخت کرده،چرخ اقتصاد و توسعه روستاهای استان به حرکت درآمده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان مرتضی دالوند با بیان اینکه رویکرد جدید صندوق کارآفرینی امید برای ایجاد اشتغال با اولویت طرح محور بوده است، اظهار کرد: با بهره گیری از ظرفیت‌های جغرافیایی هر منطقه در ایجاد فرصت‌های شغلی به خصوص در روستاهای استان، تفاهم نامه‌هایی با بنیاد برکت و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منعقد شده که تاکنون این صندوق سه هزار و 141 طرح با اعتبار 136 میلیارد  و 959 میلیون تومان تسهیلات ارزان قیمت پرداخت شده است.

مدیر صندوق کارآفرینی امید لرستان با اشاره به نقش مهم کسب و کارهای خرد و کوچک بازار محور در رونق اقتصادی  روستاها گفت: باهدف کاهش محرومیت و ایجاد روند معکوس مهاجرت به روستاها طرح هر روستا یک محصول و روستای بدون بیکار در استان اجرایی شد که در این خصوص 49 طرح با اعتبار یک میلیارد و 283 میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شده است.

وی افزود: صندوق کارآفرینی امید استان لرستان در پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری نیز تاکنون با پرداخت 95 میلیارد و 300 میلیون تومان تسهیلات ارزان قیمت به یک هزار و 125 طرح ، زمینه ایجاد اشتغال برای 2هزار 500 نفر را فراهم کرده است.

دالوند نظارت مستمر بر این طرح‌ها با هدف اجرایی کردن درست این واحدها در زمینه تولید و اشتغال را از اولویت پرداخت تسهیلات عنوان کرد و گفت: ارزیابی میزان پیشرفت فیزیکی اجرای طرح و تناسب آن با طرح مصوب، بررسی دقیق طرح‌های به بهره‌برداری رسیده از نظر تحقق اشتغال پیش‌بینی‌شده ، راهنمایی مجریان طرح‌ها  جهت تبلیغات و نحوه فروش محصول و جذب در دستور کار این صندوق قرار گرفته است.

۲ آذر ۱۴۰۰ ۱۰:۵۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید