اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان: ایجاد اشتغال پایدار جوانان با توسعه آموزش‌های مهارتی امکان‌پذیر است

ایجاد اشتغال پایدار جوانان با توسعه آموزش‌های مهارتی امکان‌پذیر است
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان گفت: ایجاد اشتغال پایدار جوانان با توسعه آموزش‌های مهارتی امکان‌پذیر است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان، برهان صلواتی در دهمین جلسه شورای هماهنگی ادارات تابعه وزارت کار در استان که با حضور امیر میمنت آبادی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور برگزار شد، بر ضرورت ایجاد فرصت‌های شغلی برای جوانان تاکید کرد و گفت: دستیابی به این ظرفیت مهم با تحقق خواسته های ریاست جمهوری و وزیر کار در خصوص ضرورت مهارت آموزی دانش آموختگان و توسعه آموزش های مهارتی میسر است.

وی رسالت دولت در زمینه ایجاد اشتغال جوانان را رسالت خطیر و بزرگ آموزش فنی حرفه ای برشمرد و اظهار داشت: خروجی آموزش‌های مهارتی، ورود کشور به چرخه تولید، ارزش افزوده و در نهایت ایجاد فرصت های شغلی پایدار است.

صلواتی آموزش های مهارتی را فراتر از مراحل زنجیره ارزش ذکر کرد و افزود: آموزش‌های مهارتی اگر در ذات زنجیره ارزش قرار گیرد به نتیجه می رسد.

وی سپس به برگزاری بیش از ۵۰ جلسه تخصصی اعضای شورای هماهنگی ادارات تابعه وزارت کار در کردستان از اواخر سال ۱۳۹۶ تاکنون اشاره کرد و گفت: حجم قابل توجه این نشست ها و مصوبات کاربردی آن حکایت از تعامل و تفاهم روز افزون مدیران تابعه وزارت کار در استان برای خدمت‌رسانی به مردم دارد.


۱۷ آذر ۱۴۰۰ ۱۰:۴۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید