اخبار

رتبه برتر صندوق بیمه کشاورزان و روستائیان البرز در جذب بیمه شده در کشور

رتبه برتر صندوق بیمه کشاورزان و روستائیان البرز در جذب بیمه شده در کشور
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستاییان و عشایراستان البرز در نشست با مدیرکل دفتر امور روستائی و شوراهای استانداری البرز گفت: در سه سال اخیر استان البرز رشد چشمگیری در جذب بیمه شده جدید داشته و توانسته جزء سه استان برتر در کشور باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماع استان البرز ، هادی بشیری در این نشست ضمن ارائه گزارش از وضعیت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان البرز گفت : این امر مهم در شرایط فعلی و بدون اطلاع رسانی جامع، اتفاق افتاد لذا چنانچه از تمام ظرفیت های استانی برای اطلاع رسانی استفاده شود از طریق هم افزایی  می توان ضریب پوشش بیمه ای در استان را با سرعت بیشتری بهبود بخشید.

وی اضافه کرد: در حال حاضر حدود 16هزار بیمه شده تحت پوشش این صندوق در استان وجود دارد که 66درصد از آن را روستاییان و عشایر، 15درصد کشاورزان، 12درصد ساکنین شهرهای زیر 20 هزار نفر و 7درصد مابقی را سایر اقشار تشکیل می دهند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستاییان و عشایر استان البرز گفت: از این تعداد بیمه شده 930 خانوار به علت بازنشستگی از کارافتادگی و یا فوت بیمه شده مستمری بگیر صندوق در استان هستند.

در ادامه عبدالعظیم شمخانی مدیرکل دفتر امور روستائی و شوراهای استانداری البرز نیز با تاکید بر نقش و اهمیت جایگاه بیمه اجتماعی عشایر و روستاییان گفت: خدمات این صندوق برای روستاییان قابل تقدیر است و با توجه به این که بخشی از حق بیمه توسط دولت پرداخت می شود هزینه پرداختی برای بیمه شده بسیار کم است .

وی افزود: در استان این امکان وجود دارد که با کمک خیرین افرادی که توانایی پرداخت این مبلغ  را هم ندارند بتوانند بیمه شوند.

مدیرکل دفتر امور روستائی و شوراهای استانداری البرز عنوان کرد : از تمامی ظرفیت های موجود در استان برای گسترش این بیمه اجتماعی برای مشمولین استفاده خواهیم کرد.

۱۷ آذر ۱۴۰۰ ۱۰:۴۰
روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید