اخبار

خرید وفروش فیش های تعاونی های مسکن غیر قانونی است

خرید وفروش فیش های تعاونی های مسکن غیر قانونی است
رئیس اداره نظارت بخش تعاون اداره کل کار، رفاه و تعاون استان زنجان نیز ضمن غیرقانونی دانستن خریدو فروش فیش های تعاونی های مسکن گفت: بنگاه های املاک در خط مقدم عقد قراردادهای غیر قانونی هستند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان:سید حسین موسوی با بیان اینکه افزایش قیمت مسکن از تحولات اقتصادی کلان در کشور تبعیت می کند افزود: تعاونی های مسکن در رواج دلال بازی نقش اول را ایفا نمی کنند چرا که درصورت عدم هکاری بنگاه ها با فروشندگان فیش های تعاونی امکان نقل و انتقال این اراضی وجود ندارد.

وی خرید و فروش غیر قانونی فیش های برخی از تعاونی های مسکن را در سطح شهر تایید و تصریح کرد: درصورتیکه قولنامه های بنگاه های معاملات املاک به دقت مورد بررسی قرار گیرد و امکان فروش فیش های تعاونی در بنگاه ها وجود نداشته باشد بخشی از تخلفات ناشی از خرید و فروش اراضی متعلق به تعاونی ها مرتفع واهد شد.

رییس اداره نظارت بخش تعاون اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی با اشاره به پروسه خرید و فروش فیش های مسکن در بنگاه ها گفت: پس از مراجعه اعضای تعاونی مسکن به بنگاه ها برای فروش فیش خود بنگاه ها اقدام به تهیه قولنامه و فروش فیش می کنند در برخی مواقع نیز با اخذ وکالت نامه محضری از فروشنده دلالی در بازار مسکن را رواج می دهند.

موسوی با بیان اینکه از سال 81 تاکنون نظارت بر عملکرد تعاونی های مسکن از سوی اداره کل تعاون به صورت مستمر انجام شده است اظهار کرد: به منظور پیشگیری از خرید و فروش غیرقانونی فیش های مسکن در بنگاه ها به کررات با اتحادیه مشاوران املاک زنجان مکاتبه شده است.

وی تاکید کرد: عدم خرید و فروش فیش های تعاونی مسکن در بانک ها موجب آگاهی مردم از غیر قانونی بودن این نوع خرید و فروش خواهدشد.
۱۱ شهریور ۱۳۹۱ ۱۲:۴۳
روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید