اخبار

ثبت ایده های برتر اشتغالزا در جشنواره کارآفرینی برای اشتغال پایدار

ثبت ایده برتر اشتغالزا درجشنواره کارآفرینی برای اشتغال پایدار
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان از برگزاری نخستین جشنواره ملی ایده های اشتغالزا و کارافرینی خبر داد.

ثبت ایده های برتر اشتغالزا در جشنواره کارآفرینی برای اشتغال پایدار

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، محمد رضا انصاری در تکمیل این خبر افزود: وزارتمتبوع با توجه به رویکرد دولت سیزدهم در خصوص تلاش برای ایجاد و تثبیت اشتغال و به منظور شناخت ایده پردازان خلاق و فرصت های ویژه اشتغال در مناطق مختلف کشور، اقدام به شناسایی و کمک به عملیاتی نمودن ایده های برتر اشتغالزا کرده است.

 انصاری افزود: توسعه و ترویج فرهنگ ایده پردازی، کارآفرینی و اشتغالزایی، شناسایی ایده های برتر و تشکیل بانک اطلاعاتی از ایده های برتر و صاحبان ایده، فراهم نمودن زمینه حمایت از ایده های برتر اشتغالزا و عملیاتی نمودن آنها و کمک به اشتغال پایدار در کشور از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است.

وی همچنین گفت:  بر اساس این فراخوان، صاحبان ایده در سراسر کشور می توانند در بازه زمانی 20 دی لغایت 10 بهمن ماه سال جاری با مراجعه به سامانه کارآفرینان برتر به نشانی زیر نسبت به ثبت ایده خود اقدام کنند :
https://karafarinanebartar.mcls.gov.ir

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان ادامه داد:  ایده های ارائه شده علاوه بر حوزه کارآفرینی و اشتغالزایی به صورت کلی، مباحثی از قبیل ؛ اشتغال جوانان و فارغ التحصیلان، معلولین، معتادین بهبودیافته، زندانیان آزادشده، زنان سرپرست خانوار، اشتغال مرتبط با محیط زیست (کارآفرینی سبز)، اشتغال در مناطق کمتر برخوردار، اشتغال در مناطق روستایی و اشتغال در منطقه ویژه اقتصادی مکران را در بر می گیرد.

 شایان ذکر است: برترین ایده ها بر اساس نوآورانه بودن، میزان امکان پذیری اجرای ایده ها، تاثیر بر اشتغال کشور و تعداد اشتغال ایجادی، پایدار بودن اشتغال و نیاز به منابع مالی کمتر برای اجرای آن ایده، ارزیابی می شوند.

۲۱ دی ۱۴۰۰ ۱۳:۵۸
اداره کل تعاون، کارورفاه اجتماعی استان زنجان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید