اخبار

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان:

ماده 5 قانون بیمه اجتماعی کارگران ســاختمانی آسیب شناسی و اصلاح شد

ماده 5 قانون بیمه اجتماعی کارگران ســاختمانی آسیب شناسی و اصلاح شد
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه اصلاح مقررات و رویه‌های موجود در بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی از وظایف ما است، گفت: در این راستا ســاختارهای فنی، مالی (اصــلاح ماده 5 قانون بیمه اجتماعی کارگران ســاختمانی) حقوقی و مدیریتی آن آسیب شناسی و اصلاح شد.

ماده 5 قانون بیمه اجتماعی کارگران ســاختمانی آسیب شناسی و اصلاح شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، محمد رضا انصاری با بیان اینکه پنجره واحد خدمات رفاهی زنان سرپرست خانوار با تکیه بر بانک اطلاعات پایگاه رفاه ایرانیان و در دو شهرستان ایجاد شده است، گفت: شناسایی گلوگاه‌های تعارض منافع و نظارت بر اعتبارات دستگاه‌های حمایتی ازجمله اقداماتی است انجام شد.

وی بیان کرد: در راستای خط‌ مشی‌های رئیس جمهور، گلوگاه‌های تعارض منافع خصوصاً در زمینه حقوق افراد دارای معلولیت شناسایی شده است.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه ارزیابی برنامه‌های حمایتی از دیگر اقدامات و برنامه‌های معاونت رفاه اجتماعی در طول این مدت محسوب می‌شود ابراز کرد: براین اساس؛ گروه ارزیابی فرایند کمک هزینه ودیعه مسکن زنان سرپرست خانوار با همکاری مرکز توانمندسازی جامعه و حاکمیت تشکیل و میزان اثربخشی بیمه اجتماعی زنان سرپرست خانوار و نگارش و ویراستاری متون نظری پشتیبان ارزیابی سیاست نیز انجام شد.

وی خاطر نشان کرد: سامانه ثبت‌نام موسسات خیریه برای برخورداری از معافیت مالیاتی با هدف شفافیت مالی در پرداخت‌های موسسات خیریه و مبارزه با پولشویی به نشانی tab17.mcls.gov.ir راه‌اندازی شد.

انصاری با اشاره به رصد شاخص حوزه بیمه‌های اجتماعی افزود: گزارشی از وضعیت شاخص‌ها در سال 1399 تهیه و محاسبه و اعلام شاخص‌‌های اختصاصی حوزه بیمه به سازمان اداری و استخدامی کشور در دستور کار قرار دارد.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه اصلاح مقررات و رویه‌های موجود در بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی از دیگر وظایف ما است ادامه داد: در این راستا ســاختارهای فنی (ســامانه)، مالی (اصــلاح ماده 5 قانون بیمه اجتماعی کارگران ســاختمانی) حقوقی و مدیریتی آن آسیب شناسی و اصلاح شد.

۲۳ دی ۱۴۰۰ ۱۲:۵۲
اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید