اخبار

13 کاریابی غیر دولتی و مرکز مشاوره شغلی در استان زنجان مشغول فعالیت هستند.

13 کاریابی غیر دولتی و مرکز مشاوره شغلی در استان زنجان مشغول فعالیت هستند.
رئیس اداره نظارت بر کاریابی های غیر دولتی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان گفت : 13 کاریابی غیر دولتی و مرکز مشاوره شغلی در استان زنجان مشغول فعالیت اند که اداره نظارت بر کاریابی های غیر دولتی وظیفه نظارت بر آن ها را بر عهده دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی مجتبی بازرگان رئیس این اداره با اشاره به فعالیت موسسات کاریابی عنوان کرد : در صورتی که عملکرد کاریابی ها از شاخص های استاندارد ما کمتر باشد ، مجبور به ابطال پروانه فعالیت آنها هستیم. این موضوع بدان معناست که هر کاریابی در طی هر سال باید تعداد مشخصی فرصت شغلی را شناسایی کرده و جویندگان کار را برای تصدی آن مشاغل معرفی کند.

رئیس اداره نظارت بر کاریابی های غیر دولتی افزود : صاحبان صنایع و کارفرما ها از این موسسات کاریابی استقبال می کنند که یکی از دلایل آن تخفیفات بیمه ای است که برای کارجویان این کاریابی ها در نظر گرفته شده است.

بازرگان در ادامه اشاره کرد : از جمله وظایف اداره نظارت بر کاریابی ها می توان به مواردی مثل راهنمایی و مشاوره شغلی جویندگان کار ، نظارت و بازرسی از موسسات مشاوره شغلی و کاریابی های غیر دولتی استان به منظور رعایت قوانین و مقرراتی که بر اساس آئین نامه اجرایی در آن درج شده است ، صدور و تمدید و ابطال مجوز فعالیت کاریابی ها اشاره کرد به طوری که اگر موسسه ای کمتر از حد نصاب فعالیت داشته باشد مجوز آن لغو می شود.

۱۸ شهریور ۱۳۹۱ ۰۸:۲۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید