اخبار

استاندار زنجان:

مدیران زنجانی برای تحقق رشد اقتصادی استان در یک مسیر حرکت کنند

مدیران زنجانی برای تحقق رشد اقتصادی استان در یک مسیر حرکت کنند
استاندار زنجان گفت: همه مدیران دستگاه‌های اجرایی به ویژه متولیان امر برای رسیدن به هدف گذاری رشد اقتصادی استان باید متمرکز، یک‌دل و در یک مسیر حرکت کنند و این موضوع از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

مدیران زنجانی برای تحقق رشد اقتصادی استان در یک مسیر حرکت کنند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، محسن افشارچی در کارگروه توسعه اقتصادی استان با اشاره به اینکه طی سال های گذشته دولت‌های مختلف منابع خوبی برای اجرای برنامه های خود داشتند، اضافه کرد: برخی دولت ها نیز با مشکلات بودجه ای مواجه بودند که تمامی اقدامات به اجرای پروژه ها و یا افتتاح آنها در مناسبت های مختلف ختم می شد.
این مسوول با بیان اینکه با وجود این کارها اکنون حال مردم چندان خوب نیست، ادامه داد: حجم زیادی از مبالغ در کشور هزینه شده اما رضایتی که باید از حرکت اقتصادی از قبیل ارتقای شاخص های رفاهی، اشتغال و تولید ناخالص ملی وجود داشته باشد، نیست.
وی با اشاره به اینکه دلیل این مساله آن است که شاخص های کلان اقتصادی به پروژه های افتتاح شده ارتباط مستقیم پیدا نکرده است، اظهار داشت: متاسفانه حتی بسیاری از پروژه های افتتاح شده موجب رشد اقتصادی و رفاه مردم نشده است.
استاندار زنجان با بیان اینکه این ذهنیت مبنی بر اجرای پروژه شاخص همچنان وجود دارد، گفت: ذهنیت کنونی اجرای چندین پروژه مختلف است اما باید به این اندیشید که این کار چقدر بر توسعه کلان اقتصاد استان و یا چگونگی افزایش کیفیت زندگی مردم تاثیر می گذارد و ارتباط آن با دیگر حوزه ها نیز چگونه است.
وی با بیان اینکه اجرای این پروژه ها باید ابزاری برای هدف کلی باشد، اما خود به هدف تبدیل شده اند، اضافه کرد: به رغم تمامی اقدامات و افتتاح پروژه های مختلف، مطلوبیت و رشد اقتصادی در زندگی مردم مشاهده نمی شود و به عبارتی لمس نمی شود.
استاندار زنجان با اشاره به اینکه دولت سیزدهم برای هر استان شاخص رشد اقتصادی را لحاظ کرده و تمامی اقدامات باید مبتنی بر این مهم انجام گیرد، گفت: مسوولان، محور حرکت اقتصادی استان و ذهنیت خود را به این مساله تطبیق دهند، چراکه سال آینده صرفا مسوول دستگاه موظف به اجرای پروژه نیست بلکه باید بگویند حرکتی که انجام می دهند در کجای منظومه حرکتی اقتصادی قرار دارد.
افشارچی با بیان اینکه در حوزه افتصادی ۲ بخش کشاورزی و صمت استان وظیفه سنگینی در تحقق برنامه اقتصادی استان برعهده دارند، افزود: سازمان صمت حوزه های مختلفی دارد و باید عددی که برا ی تولید ثروت اعلام شده را سرلوحه برنامه کاری خود قرار دهد و در راستای رشد اقتصادی حرکت کنند.
این مسوول با اشاره به اینکه برش حرکت اقتصادی تمامی دستگاههای اجرایی از سوی سازمان مدیریت و برنامه مشخص و اعلام خواهد شد، گفت: دستگاه‌های زیر ساختی نیز در این راستا همگام حرکت خواهند کرد.
وی با اشاره به اینکه در صورت ایجاد صندوق توسعه با حدود ۲ تا چهار هزار میلیارد از منابع آن، بسیاری از مشکلات زیرساختی استان برطرف می شود گفت: در این میان مدیران دستگاههای اجرایی باید در منظومه حرکتی اقتصادی استان با یک نگاه کلان برای رسیدن به نقطه خاص حرکت کنند.
استاندار زنجان با تاکید بر اینکه ذهنیت دستگاههای اجرایی باید از حرکت ردیف محور و پروژه پایه به برنامه محور تغییر کند، گفت: امیدواریم این مهم در مدیران نهادینه شود، هر چند این تغییر مشکلاتی دارد، اما امیدواریم این مهم در استان مایه خیر و برکت باشد.
وی با بیان اینکه در سال جاری هفت هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است، گفت: این رقم در سال آینده به ۱۵ هزار میلیارد تومان خواهد رسید که دستگاه‌های اجرایی از محل سرمایه جدید می‌توانند به اجرای طرح ها بپردازند.

۲۵ دی ۱۴۰۰ ۰۹:۲۶
اداره کل تعاون، کارورفاه اجتماعی استان زنجان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید