اخبار

تحقق شعار سال در گرو حمایت از تعاون است

تحقق شعار سال در گرو حمایت از تعاون است
دبیر اتاق تعاون زنجان با اشاره به تحقق منویات مقام معظم رهبری، گفت: تحقق شعار سال در گرو حمایت از بخش تعاون است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار ورفاه اجتماعی استان زنجان محسن جاویدان افزود: شعار امسال سرلوحه کار تعاون قرار گرفته است، به همین خاطر محوریت کارها در راستای تحقق این شعار خواهد بود. از طرفی تعاون باید در صادرات کالا و خدمات جایگاه ویژه‌ای داشته باشد، چرا که سهم تعاون در تولیدات و صادرات بسیار کم است.

 

وی با تأکید بر اینکه صادرات غیرنفتی امسال یک میلیارد دلار است و تعاون باید ظرفیت‌ها را برای افزایش سهم خود در صادرات شناسایی و از همه پتانسیل‌ها استفاده کند، تصریح کرد: در این راستا باید حمایت از تعاونی‌های جدید در دستور کار قرار گیرد، چرا که در راستای تحقق شعار سال، حمایت جدی از تعاونی‌ها در سطح کشور شده است.

 

این فعال اقتصادی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی، تقویت تعاونی‌ها و افزایش بهره‌وری را از عوامل اصلی ایجاد اشتغال پایدار در جامعه دانست و اظهار کرد: اگر در جامعه به بحث تعاون ارزش و بها داده شود، عدالت اجتماعی برقرار شده و فقر جای خود را به ثروت خواهد داد که در این راستا دولت نهم و دهم توجه ویژه‌ای به تعاون دارد و نسبت به گسترش تعاونی‌ها و برقراری عدالت اجتماعی، تسهیلات لازم را به فعالان تعاون ارایه می‌دهد.

 

دبیر اتاق تعاون زنجان با یادآوری اینکه دستگاه‌های اجرایی باید به بخش تعاون بیش از این‌ها توجه داشته و نسبت به تحقق 25 درصدی، همکاری کنند، ادامه داد: در کشورهایی که به بحث تعاون پرداخته شده است، بحران اقتصادی کمتری در آن شاهد هستیم که در این راستا پرداختن به بحث تعاون و تقویت تعاونی‌ها می‌تواند نقش مؤثری در کاهش بحران اقتصادی داشته باشد.

 

جاویدان با بیان اینکه فعالان عرصه تعاون باید جایگاه تعاون را در اقتصاد محکم کرده و کارهای جدیدی ارایه دهند، خاطرنشان کرد: ارایه کارهای نو و استراتژیک نقش اساسی در توسعه تعاونی دارد که در این زمینه دولت خواهان کارهای جدید در راستای کمک به اقتصاد کشور می‌باشد

۸ مهر ۱۳۹۱ ۱۳:۰۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید