اخبار

25 گونه انواع ماهیان زینتی از استان زنجان به کشور عراق صادر می شود

25 گونه انواع ماهیان زینتی از استان زنجان به کشور عراق صادر می شود
مدیر عامل شرکت تعاونی فراملی گوزل ماهی زنجان ،گفت:در زمان حاضر بیش 25 گونه ماهی زینتی از این استان به بازارهای کشور عراق صادر می شود و مطالعه بر روی 183 گونه دیگر آغاز شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ،کار ورفاه اجتماعی استان زنجان محمد رضا نوروزی ،افزود:ˈشرکت تعاونی فراملی گوزل ماهی زنجانˈ اولین شرکت ایرانی در زمینه تولید و صدور ماهیان زینتی است که پنج استاندارد جدید را در زمینه پرورش،تکثیر،تاسیس، بازرگانی و مدیریت آبزیان تعریف و به ثبت رسانده است

وی با اشاره به تثبیت موقعیت ˈشرکت تعاونی فراملی گوزل ماهی زنجانˈ در بین رقبای خارجی در بازار ماهیان زینتی کشور عراق، خاطر نشان کرد: پس از یک دوره رقابت سخت و تنگاتنگ،در زمان حاضر مارک ایرانی محصولات پرورش آبزیان زینتی در بین رقبای چینی و ترک به خوبی شناخته و تثبیت شده است.

نوروزی با اشاره به افزایش تقاضای برای ماهیان زینتی در کردستان عراق، یادآور شد:شرکت تعاونی فراملی گوزل ماهی زنجان اقدام به تاسیس پایانه آبزیان در مرکز تجاری جمهوری اسلامی در سلیمانیه عراق کرده و مراحل قانونی و اخذ مجوز نیز به پایان رسیده و بزودی مراحل عملیاتی آن آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به منافع آغاز بهره برداری از پایانه آبزیان در کشور عراق ،خاطر نشان کرد: بهره گیری از تمامی پتانسیل های ˈشرکت تعاونی فراملی گوزل ماهی زنجانˈ در زمینه صادرات ماهیان زینتی با ایجاد این پایانه امکان پذیر می گردد.

مدی عامل شرکت تعاونی فراملی گوزل ماهی زنجان با اشاره به پشتیانی این شرکت از تولید کنندگان ماهی در سطح کشور، خاطرنشان کرد: دهها تولید کننده ماهی زینتی در استان زنجان با نظارت این شرکت فعال هستند.

وی به استان سلیمانیه به عنوان تنها محل صدور ماهیان زینتی در زمان حاضر اشاره کرد و افزود: ˈشرکت تعاونی فراملی گوزل ماهی زنجانˈتوانایی ایجاد ارتباط و صدور به استان های دهوک،کرکوک و اربیل را نیز در کشور عراق دارد.

نوروزی به فعالیت های پژوهشی ˈشرکت تعاونی فراملی گوزل ماهی زنجانˈ اشاره و اظهار کرد:در زمینه ماهیان زینتی تا زمان حاضر دهها فعالیت پژوهشی انجام شده که بعضی از طرح های پژوهشی به علت نبود حامی نیمه کاره باقی مانده و برخی نیز به ثمر رسیده است.

این تکثیر کننده،پرورش دهنده،صادر کننده و پشتیبان تولید ماهیان زینتی استان زنجان افزایش صادرات را منوط به کاهش محدودیت های اداری عنوان کرد و یاداور شد:محدودیت ها اداری زمان بر و دلسرد کننده بوده و باید با کاهش این مراحل،حمایت کافی از صادر کنندگان صورت گیرد.

۸ مهر ۱۳۹۱ ۱۳:۰۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید