اخبار

تحقق اشتغال پایدار در گرو اهتمام به بخش تعاون است

تحقق اشتغال پایدار در گرو اهتمام به بخش تعاون است
معاون برنامه‌ریزی استاندار زنجان گفت: ایجاد اشتغال پایدار یکی از دغدغه‌های استان در این حوزه می‌باشد، به همین خاطر یکی از راه‌های دست‌یابی به این مهم، اهتمام به بخش تعاون می‌باشد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار ورفاه اجتماعی استان زنجان  "سعید عباسی" ظهر امروز در جلسه نشست فعالان عرصه تعاون افزود: باید رویکرد و اهتمام جدی به بحث تعاون در دستور کار قرار بگیرد، چرا که دولت نهم و دهم توجه ویژه‌ای به این بخش داشته است.

 

وی، نگاه ویژه دولت نهم و دهم را به بخش تعاون بسیار خوب عنوان و افزود: اظهار کرد: توجه به این بخش زمینه رشد و ترقی در جامعه را به دنبال دارد. از طرفی تعاون مرجوعی است که جمعی از افراد برای رفع نیازهای مشترک اجتماعی و فرهنگی در قالب یک مسئله واحد و نظارت دموکراتیک در کنار هم قرار می‌گیرند.

 

این مقام مسئول با یادآوری اینکه در کشورهای مختلف به بحث تعاون توجه ویژه‌ای صورت گرفته است، ابراز کرد: این در حالی است که بحث اهتمام به مقوله تعاون در اکثر کشورها به سرانجام نرسیده و بحث نظام سرمایه‌داری بر این موضوع غلبه کرده است، چرا که 99 درصد امکانات در اختیار یک درصد جامعه قرار گرفته و یک درصد در مقابل 99درصد قرار دارد و این امر نشان از نظام سرمایه‌داری می‌باشد.

 

عباسی با اشاره به تبدیل صندوق تعاون به بانک توسعه تعاون و نگاه ویژه‌ به صندوق ضمانت و اتاق تعاون در دولت نهم و دهم، ادامه داد: دولت در صدد توسعه هر چه بیشتر بخش تعاون است. همچنین تعاون استان عضو شورای گفت‌وگو است که این امر در توسعه این بخش بسیار مؤثر بوده است که در این راستا باید مطالبات به حق در سطح ملی را لحاظ کرد.

 

معاون برنامه‌ریزی استاندار زنجان با تأکید بر اینکه در راستای تحقق شعار سال باید ظرفیت‌ها در استان شناسایی شده و از همه پتانسیل‌ها به نحو مطلوب استفاده کرد، افزود: امسال سال سرنوشت‌سازی است و در این راستا باید بخش دولتی، خصوصی و تعاونی‌ها با هم تعامل داشته باشند تا با اهداف و استراتژی‌های تعاون رسید.

 

وی یا تآکید بر اینکه در راستای توسعه بخش تعاون و محقق کردن شعار سال باید توجه به کارآفرینان، روان‌سازی امور تعاونی، بالا بردن و افزایش سهم تعاون در تسهیلات بانکی، تقویت ضعف‌ها و شناسایی آسیب‌ها به عنوان راهبردهای ویژه در دستور کار تعاون قرار گیرد، تصریح کرد: تعاونی‌های دانش‌بنیان نیز در راستای توسعه بحث تعاون باید از همه ظرفیت‌ها و تسهیلات به نحو مطلوب استفاده کنند.

۸ مهر ۱۳۹۱ ۱۳:۰۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید