اخبار

زنجان رتبه سوم کشور را در پرداخت تسهیلات اشتغال کسب کرد

دبیر کارگروه اشتغال استان زنجان گفت: استان زنجان رتبه سوم کشوری را به دلیل عملکرد مناسب در پرداخت تسهیلات را کسب کرده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان حمیرا قهرمانی در جلسه کارگروه اشتغال استان زنجان افزود: استان زنجان در سال گذشته 82 درصد از اعتبارات را در بحث مشاغل خانگی جذب کرده است.

وی  با بیان اینکه 24 هزار و 912 نفر تعهد اشتغال استان زنجان در سال جاری بوده است، اذعان کرد: از این تعداد 9 هزار و 110 نفر اشتغال محقق شده است.

قهرمانی در ادامه با اشاره به اینکه تعهد اشتغال در بخش کشاورزی تاکنون یک هزار و 203 نفر بوده است افزود: از این میزان 631 نفر تحقق اشتغال داشته و به میزان 59 درصد توانسته به تعهدات خود عمل کند.
 
کارشناس اداره کل کار و تعاون و رفاه اجتماعی و دبیر کار گروه اشتغال استان زنجان اشتغال ایجاد شده را در بخش گردشگری 309 نفر عنوان کرد و افزود: استان زنجان در بخش گردشگری  توانسته است به 36 درصد از تعهدات خود عمل کند
 
قهرمانی در ادامه با اشاره به اینکه بیشترین سهم از دستگاه های دولتی به تفکیک سهم بری بخش های اقتصادی به اداره مسکن و شهر سازی به میزان 62 درصد تعلق گرفته است افزود: 42 درصد تعهد اشتغال استان به تفکیک شهرستان مربوط به زنجان می شود.

وی با اشاره به اینکه تحقق تعهد اشتغال بر اساس ثبت مشخصات شاغلان در نرم افزار بوده است افزود: اداره کل حمل و نقل 63 در صد در این زمینه به تعهد خود عمل کرده است.

۱۷ مهر ۱۳۹۱ ۱۳:۲۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید