اخبار

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان خبر داد ایجاد 17 هزار فرصت شغلی در زنجان

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان خبر داد ایجاد 17 هزار فرصت شغلی در زنجان
مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان خبر داد ایجاد 17 هزار فرصت شغلی در زنجان خبرگزاری فارس: مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه امسال 3700 کارگر زنجانی بیکار شده‌اند، گفت: در همین مدت 17 هزار فرصت شغلی در استان زنجان ایجاد شده است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان فضایل مقدسی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار داشت: میزان تعهدات اشتغال استان زنجان در سال جاری 24 هزار و 912 شغل است.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته 52 هزار و 200 فرصت شغلی در استان زنجان ایجاد شد، خاطر نشان کرد: در سال جاری نیز 17 هزار شغل در استان زنجان ایجاد شده است.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان تصریح کرد: بر اساس برنامه پنجم سالانه 15 هزار شغل باید در استان زنجان ایجاد شود.

وی در زمینه مشاغل خانگی با بیان اینکه در سال گذشته 180 میلیارد ریال تسهیلات در قالب مشاغل خانگی به متقاضیان پرداخت شده است، اضافه کرد: اقدامات زیادی در این زمینه صورت گرفته است.

مقدسی با اشاره به اینکه در سال گذشته 3 هزار و 768 نفر از کارگران بخش صنعت و خدمات در استان زنجان بیکار شده‌ بودند، ادامه داد: در سال جاری نیز 3 هزار و 781 نفر از کارگران بیکار شده‌اند.

وی با بیان اینکه 155 هزار بیمه شده در استان زنجان وجود دارد، یادآور شد: 8 هزار نفر از بیمه‌شدگان بالای 25 سال سن دارند.

 

*نرخ بیکاری در زنجان 8.4 درصد است

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی زنجان نرخ بیکاری استان را در سال گذشته 8.4 درصد اعلام کرد و افزود: استان زنجان از نظر نرخ اشتغال نسبت به میانگین کشوری از وضعیت بسیار خوبی برخوردار است.

۲۰ آذر ۱۳۹۱ ۰۸:۲۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید