اخبار

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ابهر: تمرکز 42 درصد از فعالیت‌های صنعتی استان زنجان در شهرستان ابهر

ریس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ابهر گفت: شهرستان ابهر از لحاظ فعالیت‌های صنعتی در جایگاهی قرار دارد که 42 درصد از این فعالیت‌ها را در خود جای داده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان "محمدعلی انباری" در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، افزود: میزان تعهدهای اشتغال‌زایی در سال‌جاری 4 هزار و 283 بود که تاکنون زمینه اشتغال 2 هزار و 2 نفر از این تعداد ایجاد شده و امیدواریم تعداد بیشتری از این افراد را وارد عرصه کار و تلاش کنیم.

 

وی تصریح کرد: سال گذشته نیز از 6 هزار و 372 نفر تعهد اشتغال‌زایی 164 درصد افراد مشغول کار و درآمدزایی برای خود و خانواده خویش شدند.

 

این مسئول با بیان اینکه اشتغال از مشاغل خانگی نیز در حد قابل قبولی می‌باشد، یادآور شد: در سال گذشته از 2000 پروژه تشکیل شده در راستای اخذ وام برای ایجاد مشاغل خانگی 480 فقره موفق به اخذ وام مورد نظر خود شدهاند و امیدواریم این آمار در سال جاری بیش از سال گذشته باشد.

 

وی با بیان اینکه مراجعین اخذ وام مشاغل خانگی را در بیشتر مواقع بانوان تشکیل می‌دهند، اظهار کرد: با توجه به متمرکز بودن 42 درصد فعالیت‌های صنعتی استان زنجان درشهرستان ابهر قابل توضیح است که 62 درصداز این مقدار نیز در صنعت نساجی است و نقش عمده‌ای را در کسب درآمد ایفا می‌کند.

 

وی در ادامه خاطرنشان کرد: با توجه به اقدامات انجام شده و فعالیت مردم تلاشگر در راستای کسب درآمد 12 هزار نفر در بخش صنعت این شهرستان مشغول به کار هستند.

۶ دی ۱۳۹۱ ۰۸:۴۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید