اخبار

فعالیت 195 تشکل کارگری و کارفرمایی در استان آذربایجان غربی

فعالیت 195 تشکل کارگری و کارفرمایی در استان آذربایجان غربی
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان غربی از تشکیل و فعالیت 195 تشکل کارگری و کارفرمایی در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان غربی، علی دهقانی با بیان این مطلب اظهار کرد: این مهم در راستای تحقق اهداف عالیه اداره کل تعاون، کار و ‌رفاه اجتماعی استان و برنامه محوری توسعه و توانمندسازی تشکل‌های کارگری و کارفرمایی صورت پذیرفته است .

دهقانی خاطرنشان کرد: یکی از مبادی توانمند سازی تشکل‌های کارگری و کارفرمایی در استان ارایه آموزشها و اجرای کارگاههای آموزشی بوده است .

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی ادامه داد: 200 نفر ساعت آموزش در سال 1400 به اعضای هیات مدیره تشکل‌های کارگری و کارفرمایی از برنامه های موفق این اداره کل به شمار می‌رود .

علی دهقانی همچنین افزود: روند افزایش تشکل‌های کارگری و کارفرمایی استان از 170 تشکل در سال 1399 به 195 تشکل در سال 1400 موید رویکرد توسعه موثر کمی تشکل گرایی در جامعه کارگری و کارفرمایی استان است.

وی تصریح کرد: تا کنون در این استان  43 مورد نمایندگی کارگران، 24 شورای اسلامی کار ، 34  انجمن صنفی کارگری، 15 کانون کارگران بازنشسته تامین اجتماعی شهرستانی، 74 انجمن صنفی کارفرمایی و 5 تشکل عالی کارگری و کارفرمایی استان تشکیل و در حال فعالیت هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی با بیان این که مشارکت موثر تشکل‌های کارگری و کارفرمایی در نهادهای سه جانبه تصمیم سازی مشترک ارزنده و چشمگیر بوده است، یادآور شد: از جمله می توان مراجع حل اختلاف کارگری و کارفرمایی، کمیته بحران ،کمیته فصل یازدهم قانون کار، کمیته بهبود فضای کسب و کار، کمیته تعیین صلاحیت شرکت‌های خدماتی و ایمنی، کمیته تجدید نظر مشاغل سخت و‌ زیان آور و هیات تشخیص ماده ۲۲قانون شوراهای اسلامی کار نام برد که از جلوه های بارز توانمندسازی تشکل‌های کارگری و کارفرمایی این استان به شمار می‌رود .

 دهقانی تصریح کرد: همچنین در شرایط فعلی جامعه نیز رویکرد بدیع نقش آفرینی تشکل‌های کارگری و کارفرمایی در پیشگیری از بحران ها نمونه ویژه ای از موضوع نقش آفرینی موثر تشکل‌های کارگری و کارفرمایی بوده است.

۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ۰۹:۰۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید