اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان: با کار فرهنگی می توان از بیشتر آسیب های اجتماعی در جامعه جلوگیری کرد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان: با کار فرهنگی می توان از بیشتر آسیب های اجتماعی در جامعه جلوگیری کرد
نشست هماهنگی و برنامه ریزی برگزاری نشست استانی کارآفرینان، سمن‌ها و خیرین در حوزه مبارزه با مواد مخدر با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان و دبیر اجرایی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان، فرزاد پیشکاری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کردستان در این نشست که معاون اشتغال و روسای ادارات امور اجتماعی و روابط کار اداره کل کار استان نیز حضور داشتند، ضمن تبریک هفته مبارزه با مواد مخدر، گفت: کار در حوزه مبارزه با مواد مخدر تنها وظیفه نیروی انتظامی و ستاد مبارزه با مواد مخدر نیست و تمامی دستگاه ها و سازمان ها باید در این حوزه فعالیت کنند.

پیشکاری گفت: تمام پتانسیل ها و امکانات وزارت کار در چند سال اخیر همواره همراه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر بوده و یکی از اقدامات سازنده این اداره کل ارتقا سطح دانش و آگاهی در محیط های کارگری و افزایش آگاهی کارفرمایان و کارگران بوده تا با این اقدامات بهره وری و سلامت محیط های کارگری افزایش یابد.

پیشکاری با بیان اینکه در راستای حمایت های همه جانبه وزارت کار از از بهبود یافتگان و کارفرمایانی که افراد بهبود یافته را به کار گیرند، تسهیلات ویژه ای با نرخ بهره پایین در قالب طرح مشاغل خانگی به آسیب دیدگان و بهبود یافتگان اختصاص می یابد، اظهار داشت: با کار فرهنگی می توان از بیشتر آسیب های اجتماعی در جامعه جلوگیری کرد.

 سلیم کریمی دبیر اجرایی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان نیز در این نشست گفت: یکی از برنامه های اجرایی و مهم در هفته مبارزه با مواد مخدر، برپایی نشست استانی با کارآفرینان و خیرین و سمن های فعال با همکاری اداره کل کار استان خواهد بود.

 کریمی ضمن تقدیر از همکاری اداره کل کار کردستان با شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، هدف از برگزاری نشست استانی را ایجاد گفتمان مشترک به منظور هم افزایی و ارتقاء اثربخشی فعالیت ها و اقدامات در حوزه های مختلف مبارزه با مواد مخدر از جمله پیشگیری، درمان، کاهش آسیب های اجتماعی، توانمند سازی و حمایت های اجتماعی دانست.

۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ۱۰:۱۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید