اخبار

برگزاری نمایشگاه توانمندیهای اقتصادی در اوگاندا

برگزاری نمایشگاه توانمندیهای اقتصادی در اوگاندا
مدیرکل تعاون استان در جلسه ای که به منظور پیگیری تفاهم نامه همکاری منعقده با هیات بلند پایه اوگاندایی برگزار گردید گفت:

مدیرکل تعاون استان در جلسه ای که در بنیاد توسعه تعاون و کارآفرینی با حضور سرمایه‌گذاران و فعالان بخش تعاون ، بخش خصوصی وریاست شرکت سرمایه‌گذاری مشترک ایران و اوگاندا که به منظور پیگیری تفاهم نامه همکاری منعقده با هیات بلند پایه اوگاندایی  برگزار گردید گفت: تصمیم بر این شده که حداکثر تا خردادماه سال آینده یک نمایشگاه از توانمندیهای جمهوری‌اسلامی ایران و به ویژه استان زنجان در کامپالا برگزار شود.
سیدموسی متوسلین ادامه داد: ولی قبل از برگزاری این نمایشگاه تلاش بر این است که یک هیئت کارشناسی محدوده متشکل از 10 نفر به کشور اوگاندا سفر کنند و بررسیهای لازم را از ظرفیتهای اقتصادی که در آن کشور وجود دارد انجام دهند.
این مقام مسئول درخصوص اعضای هیئت 10 نفره اعزامی به کشور اوگاندا پیش از برگزاری نمایشگاه گفت: تلاش می‌کنیم از هر چهار استان شمال‌غرب کشور استانهای زنجان، آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی و اردبیل در این هیئت حضور داشته باشند. وی افزود: سعی می‌کنیم کارشناسانی که در حوزه صنعت و معدن، کشاورزی و سایر موارد مرتبط مثل خدمات فنی و مهندسی که بازار بسیار مناسب و با ارزش افزوده بالائی دارد را در این هیئت اعزام کنیم. مدیرکل تعاون استان زنجان اظهار داشت: بعد از آنکه این هیئت کارشناسی از کشور اوگاندا بازگشت، یک جلسه عمومی را با حضور فعالان اقتصادی استانهای شمال‌غرب کشور در زنجان برگزار می‌کنیم و نتایج بررسیهای این گروه را ارائه می‌دهیم و سعی بر این خواهد بود که همزمان با برگزاری نمایشگاه خردادماه سال 89 اوگاندا، یک هیئت تجاری که حداقل 100 نفر از فعالان اقتصادی استانهای شمال‌غرب را شامل خواهد شد بتوانیم به اوگاندا اعزام کنیم.
متوسلین با اشاره به اینکه با توجه به ظرفیتهای مناسبی که در اوگاندا وجود دارد و علاوه بر اوگاندا، بازارهای مناسبی نیز در کشورهای هم‌جوار اوگاندا وجود دارد گفت: امیدواریم از این طریق صادرات استان زنجان و جمهوری‌اسلامی را به کشورهای آفریقایی افزایش دهیم. وی افزود: همین‌طور با توجه به وجود ذخایر غنی معدنی و سنگهای قیمتی می‌توان تعاملاتی را انجام داد از جمله اینکه با تشکیل تعاونیهای مادرتخصصی صنایع‌دستی در استانهای شمال‌غرب کشور از منابع غنی معدنی اوگاندا استفاده کرد.
وی همچنین با اشاره به تراش سنگهای قیمتی و زینتی کشور اوگاندا تصریح کرد: این اقدام می‌تواند ارزش افزوده بالایی را برای تعاونیها داشته باشد.

 

۲۷ دی ۱۳۸۸ ۰۸:۳۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید