اخبار

عدم پیگیری نیمی از درخواست‌های تشکیل تعاونی‌ها

عدم پیگیری نیمی از درخواست‌های تشکیل تعاونی‌ها
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ابهر گفت: امسال از 60 مورد درخواست تشکیل تعاونی، تنها 38 تعاونی آغاز به کار کرده‎اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار ورفاه اجتماعی استان زنجان محمدعلی انباری" در گفت‌وگو با خبرگزاری  (ایسنا) اظهار کرد: امسال 60 مورد درخواست تشکیل و راه‌اندازی تعاونی به این اداره ارجاع شد که با هر 60 مورد تقاضا موافقت کردند.

 

وی افزود: متاسفانه از این 60 مورد موافقت شده تنها 38 تعاونی راه‌اندازی و آغاز به کار کرده است.

 

انباری درخصوص زمینه فعالیت این تعاونی‌ها، گفت: با توجه به پتانسیل شهرستان در زمینه‎های مختلف این تعاونی‌ها نیز در رشته‎های متعدد اشتغال‌زایی از جمله کشاورزی، صنعتی، خدماتی و فرش‌بافی بوده است.

 

این مسئول با اشاره به میزان اشتغال‌زایی این تعداد تعاونی، تصریح کرد: در سال جاری و با آغاز به کار این 38 واحد برای 469 نفر در شهرستان ابهر موقعیت اشتغال فراهم شده است.

 

وی با بیان اینکه راه‌اندازی تعاونی نیاز به روحیه تعاون دارد، خاطرنشان کرد: داشتن روحیه کار جمعی و تعاون در کنار اطلاع کافی از فعالیت مورد نظر از مهمترین راه‌های موفقیت در امور تعاونی‌هاست که باید توجه ویژه‎ای از سوی متقاضیان فعالیت در این زمینه صورت بگیرد.

 

انباری با بیان اولویت تعاونی‎های کشاورزی در سال‌جاری، تاکید کرد: هرچند راه‌اندازی تعاونی در هر زمینه‌ای مهم و ارزشمند است ولی با توجه به اهمیت ویژه کشاورزی امسال توجه ویژه‌ای در اعطای تسهیلات به تعاونی‌های کشاورزی و سپس تعاونی‌های صنعتی صورت گرفته است.

 

وی افزود: با توجه به اینکه تعاونی‌های خدماتی اشتغال ثابت و پایداری ندارند فعالیت در این بخش با اندکی زحمت بیشتری موفق به اخذ تسهیلات می‌شوند.

 

گفتنی است در حال حاضر 651 تعاونی در شهرستان ابهر و تربیت در زمینه‌های صنعتی، کشاورزی، خدماتی، مسکن، تعاونی مصرف، حمل و نقل، اعتبار، تعاونی معدن و فرش دستباف ثبت شده و فعالیت دارند.

۱۶ اسفند ۱۳۹۱ ۰۹:۲۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید