اخبار

آخرین خبر از تعاونی مسکن علوم‌پزشکی زنجان

آخرین خبر از تعاونی مسکن علوم‌پزشکی زنجان
مدیرکل تعاون استان زنجان با اعلام اینکه پیمانکار پروژه موسوم به آپارتمانهای 81 تعاونی علوم‌پزشکی زنجان تغییر خواهد کرد گفت: پیمانکار جدیدی جایگزین می‌شود تا ساخت و ساز پروژه را ادامه دهد.

مدیرکل تعاون استان زنجان درخصوص آخرین وضعیت شرکت تعاونی مسکن دانشگاه علوم‌پزشکی گفت: با تأکید استاندار تکلیف یافتیم جلساتی را با دستگاههای ذی‌ربط اعم از اجرایی و قضایی برگزار کنیم، ‌ضمن اینکه مشکلات و موانع پیش‌روی این شرکت تعاونی را احصا می‌کنیم، راهکارهای لازم نیز ارائه ‌شود و نهایتاً تصمیم‌گیری مقتضی به عمل ‌آید تا مردم به حق و حقوق خود دست یابند.
سیدموسی متوسلین  به برگزاری 20 جلسه کارشناسی اشاره کرد و تصریح نمود: مشکلات برخی از پروژه‌های تعاونی مسکن علوم‌پزشکی با همکاری نهادهای مسئول تا حدودی برطرف شده است.
وی به برطرف شدن تعدادی از موانع این تعاونی با همکاری سازمان مسکن و شهرسازی اشاره نمود و گفت: برخی از موانع برطرف شده و در آینده نزدیک مسائل مربوط به پروژه‌های مرتبط با سازمان مسکن به صورت کامل حل خواهد شد. این مقام مسئول بدون اشاره به موانع مرتفع شده اظهار داشت: موارد منوط به تصمیم‌گیری در حضور استاندار است، هفته گذشته جلسه‌ای با معاونت عمرانی استانداری برگزار شد که نفراتی از دستگاه قضایی و اجرایی، هیئت‌مدیره تعاونی علوم‌پزشکی به همراه پیمانکار پروژه آپارتمانهای 81 داشتیم، یکی از پروژه‌های بسیار مشکل‌دار تعاونی علوم‌پزشکی همین آپارتمانهای موسوم به 81 می‌باشد که نهایتاً با پیگیریهای متعدد منجربه صورت جلسه شد. وی افزود: طی آن صورت‌جلسه قرار بر این شد که نهایتاً‌ تا 25 دی‌ماه سال‌جاری پیمانکار آن پروژه کارگاه را به کارفرما که تعاونی مسکن علوم‌پزشکی است تحویل بدهد بعد از آن کارهای اجرایی پروژه ادامه پیدا خواهد کرد، با توجه به پروانه ساختمانی که در گذشته اخذ شده است.
مدیرکل تعاون استان زنجان با اعلام اینکه پیمانکار پروژه موسوم به آپارتمانهای 81 تعاونی علوم‌پزشکی زنجان تغییر خواهد کرد و پیمانکار جدید پروژه انتخاب خواهد شد، گفت: این اقدام به دلیل مشکلات میان پیمانکار و تعاونی مسکن علوم‌پزشکی صورت می‌گیرد و پیمانکار جدید جایگزین می‌شود تا ساخت و ساز پروژه را ادامه دهد.
متوسلین با تأکید بر اینکه سعی می‌کنیم با توجه به دستور وزیر مسکن و شهرسازی که در سفر به استان زنجان صادر کرده‌اند، به‌ افرادی که در این پروژه مشارکت کرده‌اند و واجد شرایط مسکن‌مهر هستند تسهیلات مورد نیاز را از محل اعتبارات مسکن‌مهر تأمین کنیم و پرداخت شود، اظهار داشت: شهرداری و دستگاههای متولی نیز با توجه به تأکیدات مکرر استاندار یقیناً همکاری لازم برای ادامه پروژه را خواهند داشت.
این مقام مسئول گفت: یکی از دغدغه‌های ما این است که کیفیت ساختمان با توجه به گذشت چند سال از اجرای پروژه سنجیده شود و مطمئن شویم بنا استحکام و کیفیت لازم را برای ادامه کار داراست؛ به همین جهت قرار بر این شد یکی از دستگاههای متولی با امر ساختمان، آزمایشهای لازم را انجام دهد و بررسی کند، چنانچه مشکلی وجود نداشت برای ادامه کار تأییدیه لازم صادر شود و پروژه آپارتمانهای 81 مجدداً فعال گردد. وی افزود: تا آنجاکه آمار به ما ارائه شده است چیزی حدود 1200 نفر در این پروژه مشارکت کرده‌اند که با حل مسائل طرفین و تأمین اعتبارات لازم برای پروژه این عزیزان هرچه زودتر صاحب مسکن خواهند شد. مدیرکل تعاون استان همچنین درخصوص سایر پروژه‌های تعاونی مسکن علوم‌پزشکی نیز اظهار داشت: آن پروژه‌ها نیز در دست پیگیری است که اطلاع‌رسانی همه اینها را منوط می‌کنیم به جلسه‌ای که با استاندار خواهیم داشت.
این مقام مسئول درخصوص برگزاری جلسه فوق گفت: ما تلاش می‌کنیم نتیجه لازم را ظرف یکی، دو هفته آینده بگیریم به جهت اینکه کارهای کارشناسی زمان‌بر بوده‌اند و فکر نمی‌کردیم تا این حد نیاز به برگزاری جلسات مختلف با حضور عوامل ذی‌ربط و دستگاههای اجرایی وجود داشته باشد. یک مقدار زمان طولانی شد ولی تقریباً همه مشکلات پروژه‌های تعاونی مسکن علوم‌پزشکی را احصا کرده و راهکارها را نیز استخراج نموده‌ایم که به ترتیب اولویت و با حفظ منافع اعضا به استاندار ارائه خواهد ‌شد تا هرچه زودتر بخش عمده مشکلات این تعاونی برطرف شود.
مدیرکل تعاون استان زنجان تأکید کرد: کلیه اعضای تعاونی مسکن دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان که در پروژه‌ها مشارکت کرده‌اند با رعایت موازین قانونی به حق و حقوق خود دست خواهند یافت. وی از اعضای این تعاونی مسکن خواست، فرصت لازم را به هیئت کارشناسی ارائه دهند تا با ارائه پیشنهادات و راهکارهای مناسب در فرآیند اجرا مشکلی پیش نیاید و همه کسانی که از سالهای گذشته در این تعاونی سرمایه‌گذاری کرده‌اند به حق و حقوق خود دست یابند.
گفتنی است هزاران شهروند زنجانی از سالها قبل با فروختن اسباب و اثاثیه خانه استیجاری، اخذ وام بانکی و اعطای پس‌انداز خود به شرکت تعاونی مسکن علوم‌پزشکی قصد داشتند برای خود سرپناهی دائمی ایجاد کنند اما با عملکرد مقامات سابق استان و هیئت‌مدیره این تعاونی، نه تنها از واگذاری خانه و زمین خبری نشد بلکه مسائل تعاونی مسکن علوم‌پزشکی در استان یک چالش را پدید آورد که مردم و مسئولان از دستگاه قضایی سردرآوردند و نهایتاً با توقف اجرای پروژه‌ها و بازداشت شدن افرادی، کلاف درهم پیچیده و تا امروز نیز ادامه داشته است.

۲۹ دی ۱۳۸۸ ۰۹:۴۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید