اخبار

ایجاد 29 هزار فرصت شغلی در استان زنجان

ایجاد 29 هزار فرصت شغلی در استان زنجان
معاون اداره‌کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: طی سال گذشته 29 هزار و 61 فرصت شغلی در استان زنجان ایجاد شده است
Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار ورفاه اجتماعی استان زنجان  حمیرا قهرمانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار داشت: تحقق اشتغال استان زنجان در سال گذشته 117 درصد است.

وی با اشاره به اینکه از میزان اشتغالزایی صورت گرفته طی سال گذشته در استان زنجان، 23 هزار و 863 نفر مرد بوده است، خاطرنشان کرد: این رقم 83 درصد از مجموع اشتغال ایجاد شده در استان را شامل می‌شود.

معاون اداره‌کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه برای 5 هزار و 198 زن نیز طی سال گذشته در استان زنجان شغل ایجاد شده است، افزود: 18 درصد از اشتغال ایجاد شده در استان زنجان به زنان اختصاص داشته است.

* سهم بخش مسکن در تحقق اشتغال 45 درصد است

قهرمانی با تأکید بر اینکه سهم بخش کشاورزی در تحقق تعهدات اشتغال سال گذشته استان زنجان 9 درصد بوده است، یادآور شد: سهم بخش مسکن 45 درصد و بخش گردشگری نیز 6 درصد برآورد شده است.

وی با اشاره به اینکه سهم بخش صنعت و معدن در تحقق تعهدات اشتغال استان زنجان طی سال گذشته 12 درصد بوده است، اضافه کرد: سهم بازرگانی و خدمات نیز 28 درصد اعلام شده است.

* سهم شهرستان‌ها در تحقق اشتغال زنجان

معاون اداره‌کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه در تحقق سهم اشتغال استان زنجان طی سال گذشته، شهرستان ماهنشان فقط 6 درصد سهم داشته است، تصریح کرد: شهرستان‌های طارم و ایجرود نیز هر کدام 5 درصد در این زمینه سهم داشته‌اند.

وی با اشاره به اینکه شهرستان خدابنده در تحقق تعهدات اشتغال استان زنجان 13 درصد سهم داشته است، ادامه داد: شهرستان‌های خرم‌دره 7 درصد و زنجان نیز 44 درصد سهم داشته است.

قهرمانی با بیان اینکه 13 هزار و 142 شغل در بخش مسکن استان زنجان ایجاد شده است، اذعان داشت: 2 هزار و 718 شغل نیز در بخش کشاورزی استان ایجاد شده است.

وی در پایان ابراز داشت: در بخش صنعت و معدن استان زنجان طی سال گذشته برای 3 هزار و 603 نفر فرصت شغلی ایجاد شده است

 

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۲:۵۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید