اخبار

نرخ مشارکت اقتصادی زنان زنجانی در حال رشد است

نرخ مشارکت اقتصادی زنان زنجانی در حال رشد است
معاون اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: نرخ مشارکت اقتصادی زنان زنجانی در حال رشد است

به گزارشروابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان به نقل از خبرگزاری فارس ، رویا قهرمانی عصر امروز در جلسه کارگروه بانوان استان زنجان اظهار کرد: بر اساس سرشماری انجام شده در سال 90، نیمی از جمعیت استان را بانوان تشکیل می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: از مجموع جمعیت زنان ساکن در استان زنجان 62 درصد را جمعیت شهری و 38 درصد را جمعیت روستایی تشکیل می‌دهند.

معاون اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان همچنین به جمعیت فعال و غیرفعال استان نیز اشاره کرد و گفت: 40 درصد از جمعیت استان غیرفعال و 60 درصد از جمعیت استان را افراد فعال تشکیل می‌دهند.

قهرمانی با بیان اینکه 16 درصد از جمعیت فعال استان را زنان تشکیل می‌دهند، اضافه کرد: همچنین 74 درصد از جمعیت غیرفعال استان نیز مربوط به بانوان است.

وی تصریح کرد: اغلب زنانی که جزو جمعیت غیرفعال استان محسوب می‌شوند، شامل زنان خانه‌دار و دختران در حال تحصیل هستند.

معاون اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان در ادامه با بیان اینکه بر اساس آمار گرفته شده در سال 90، میزان مشارکت اقتصادی استان 41،6 درصد بود، افزود: از میزان مذکور مقدار مشارکت زنان 18 درصد بود.

وی تصریح کرد: میزان مشارکت اقتصادی زنان زنجانی نشان‌دهنده این است که تمایل بانوان برای حضور در بازار کار در حال افزایش است.

قهرمانی با بیان اینکه میزان بیکاری زنان کشور و به تبع آن بانوان زنجانی با سرعت بیشتری کاهش یافته است، افزود: اجرای برخی از اقدامات در استان این امر را موجب شده است.

وی به برخی از طرح‌های اجرا شده در زمینه اشتغال بانوان اشاره کرد و گفت: اجرای طرح تاکسی بی‌سیم بانوان، ساخت سایت کارگاهی بانوان، ایجاد مجتمع تولیدی بانوان و ... از جمله اقداماتی است که موجب اشتغالزایی بیشتر بانوان در‌ سال‌های اخیر و در نتیجه افزایش نرخ مشارکت اقتصادی آنها شده است.

معاون اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اعطای وام اشتغال به زنان سرپرست خانوار از طریق نهادهای حمایتی، گفت: خوشبختانه در این زمینه نیز اقدامات مطلوبی در استان صورت گرفته است

۱۰ تیر ۱۳۹۲ ۰۸:۰۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید