اخبار

کارآفرینی از ارکان مهم در تحقق اهداف حماسه اقتصادی است

کارآفرینی از ارکان مهم در تحقق اهداف حماسه اقتصادی است
- یک استاد دانشگاه گفت: کارآفرینی از ارکان مهم و اساسی در تحقق اهداف حماسه اقتصادی است
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار ورفاه اجتماعی استان زنجان داوود شکر الهی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: توجه به مقوله مهم و بنیادی کارآفرینی از جمله موتور محرکه توسعه یافتگی در جوامع به ویژه در ایران محسوب می شود.

وی یادآورشد: استفاده بهینه از امکانات، منابع انسانی و مادی که با ریسک پذیری و اعتماد به نفش کافی برخوردار باشد به اصطلاح کارآفرینی اطلاق می گردد.

شکرالهی افزود: کار آفرینی رکن جدایی ناپذیر در کشور محسوب می شود که توجه و سرمایه گذاری مناسب در این بخش نتایج و ثمرات مطلوبی به دنبال دارد.

وی با اشاره به اینکه واژه حماسه در ادبیات ایران زمین به اقدام، کاری خارق العاده و شگفت انگیر اطلاق می شود اظهار کرد: مقام معظم رهبری امسال را به حماسه سیاسی و اقتصادی نامگداری کردند که این دو موضوع در کنار هم معنا پیدا می کند.

این مدرس دانشگاه علمی و کاربردی ابهر گفت: تحقق کارآفرینی در کشور در سایه بهره گیری کافی از تمامی موقعیتها و نیروهای توانمند در این بخش است.

وی اظهار کرد: فعال کردن بخش های متعدد اقتصادی و مشارکت فعالانه گروهها و افراد تاثیر گذار نیز از دیگر عوامل تحقق اهداف حماسه اقتصادی کشور است.

شکرالهی افزود: ساماندهی سرمایه های معلق در جامعه که به اشکال مختلف مشاهده می شود نیز در تحقق اهداف این حوزه بسیار اثر گذار است.

وی یادآورشد: هم اکنون سرمایه های معلقی در بین خانواده ها و افراد وجود دارد که مدیریت منابع انسانی لازم و برنامه ریزی بهینه نتایج مفید و موثری دارد.

این مدرس دانشگاه پیام نور ابهر گفت: تسهیلات متعددی از سوی بانکهای عامل به متقاضیان پرداخت می شود که متاسفانه به دلیل عدم نظارت های کافی در این بخش نتایج معکوسی دارد.

وی اظهار کرد: مدیریت و ساماندهی تسهیلات نیز در حوزه کارآفرینی علاوه بر پویایی و رشد اقتصادی جامعه عاملی مهم در خنثی سازی توطئه های دشمنان به ویژه تحریم های اعمال شده آنان است.

شکرالهی افزود: بهره گیری از ایده ها، خلاقیت ها و نوآوری های جوانان و نخبگان در مراکز علمی و دانشگاهی نیز از دیگر راههای تحقق اهداف حماسه اقتصادی در کشور است.
۱۲ تیر ۱۳۹۲ ۱۳:۵۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید