اخبار

رونمایی از سند توسعه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان

رونمایی از سند توسعه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان
در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان زنجان، از سند توسعه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان که به همت جهاددانشگاهی زنجان تدوین شده است، رونمایی شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار ورفاه اجتماعی استان زنجان به نقل از خبرگزاری ایسنا) ، استاندار زنجان ظهر امروز در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان زنجان با اشاره به گزارش ارایه شده از سوی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان، تصریح کرد: گزارش ارایه شده در همه زمینه‏ها از جمله تعهد اشتغال و ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری آمار قابل قبولی است.

 

"محمد رئوفی‌نژاد" در ادامه افزود: کسب رتبه دوم در بهبود فضای کسب و کار استان و همچنین کسب رتبه دوم بعد از استان یزد در کاهش نرخ بیکاری در سال 90 از عملکردهای خوب استان است که این امر نتیجه یک حرکت همگانی است.

 

نماینده عالی دولت در استان زنجان با اشاره به برخی از مشکلات واحدهای تولیدی در استان، عنوان کرد: از مهم‌ترین مشکلات واحدهای تولیدی استان میتوان به نیاز به سرمایه در گردش توسط واحدهای تولیدی، نیاز به توسعه طرحها و همچنین اتمام برخی از واحدهای تولیدی نیمه‌تمام اشاره کرد که باید شاهد گامهای بلندتری برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی باشیم.

 

رئوفینژاد با اشاره به تدوین سند توسعه اشتغال در استان که برای نخستین‌بار توسط جهاددانشگاهی به انجام رسید، خاطرنشان کرد: این نهاد انقلابی جواب اعتماد مسئولان استانی را با تدوین سند به خوبی داده است و باید یادآور شد که این کار برای نخستین‌بار در کشور به صورت استانی انجام می‌شود.

 

در ادامه این جلسه، معاون اداره‌کل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه دو شاخص عمده بازار کار نرخ مشارکت اقتصادی و نرخ بیکاری است، گفت: نرخ مشارکت اقتصادی در سال 90 در کشور 9/36 درصد بود و در استان این نرخ 6/41 درصد می‌باشد که این امر همواره وضعیت صعودی داشته است و همچنین نرخ مشارکت اقتصادی بیانگر افزایش حضور افراد 10 ساله و بالاتر به مشارکت در بازار کار است.

 

"حمیرا قهرمانی" در ادامه افزود: نرخ مشارکت اقتصادی استان در سال 80 تا 85 همانند کشور افزایش داشته است که علی‌رغم کاهش نرخ مشارکت اقتصادی کشور در سال 90 در مقایسه با سال 85 نرخ مشارکت استان به شدت افزایش داشته است.

 

این مسئول با اشاره به نرخ بیکاری استان در سال 90 عنوان کرد: نرخ بیکاری کشور در سال 90 به میزان 3/12 درصد است و این رقم در استان 4/8 درصد می‌باشد. همچنین نرخ بیکاری استان از 9/11 درصد در سال 80 به 4/8 درصد در سال 90 رسیده است.

 

قهرمانی اظهار کرد: علی‌رغم افزایش نرخ بیکاری در سال 90 نسبت به سال 85 نرخ بیکاری در استان روند کاهشی خود را حفظ کرده است. همچنین استان در نرخ بیکاری سال 90 حایز رتبه دوم شد.

 

وی خاطرنشان کرد: در عملکرد مشاغل خانگی، زنجان رتبه سوم را در جذب اعتبارات سال 90 داشت و در جذب اعتبارات سال 91 نیز صندوق مهر امام رضا (ع) استان زنجان با جذب 148 درصد منابع جزو 5 استان برتر کشور است.

 

۲۳ تیر ۱۳۹۲ ۱۲:۱۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید